Mopojen maksimi moottorikoko on 50cc, mutta mietin, että jos on projektoitu mopo jossa on 125cc moottori, voiko joutua onglemiin poliisin kanssa jos merkinnät moottorista on poistettu. Trollit voivat pysyä poissa keskustelusta.
Jos 125cc moottorista poistettu merkinnät, voiko poliisi tunnistaa sen 125cc mopoksi?
7
731
Vastaukset
- Anonyymi
kyllä,sen sijaan 125 voitais laskea mopoks,on paljon parempi liikenteessä kun mopo,siis sais ajaa henkilö-auto kortilla.
- Anonyymi
Liikenneonnettomuuksien tutkijalautakunta kyllä selvittää sen ja omaisille tulee hiukan maksettavaa.
- Anonyymi
Heti tuli tollasta turhaa trolliläppää! Sellanen kommentti on hyvä, kun on samaa mieltä, että kunnon viriä vaan! Ei jepet mitään tajuu!
- Anonyymi
Unohdat, että poliisitkin ovat joskus olleet mopoiässä ja moni rassannut silloin itsekin mopoja. Kyllä heillä on aika tarkka tieto, mikä on laillinen mopo ja mikä ei. Johan tälläinen eläkeläinenkin erottaa pelkästä äänestä mopon ja kevarin, vaikkei ole vuosiin enää kaksipyöräisellä ajanut.
- Anonyymi
Ongelmiin joudut sinä, jos aiheutat esim. onnettomuuden.
- Anonyymi
Juu, ei poliisia kiinnosta viritykset ennen kuin joku kuolee tai joutuu sairaalaan. Ellei sitten tee jotain aivan älytöntä aivan poliisien silmien alla. Ihan kaikkea poliisitkaan eivät voi katsoa läpi sormien, vaikka siltä homma nykyisin vaikuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272024
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021835Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841629Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611484Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331172- 1101093
- 761077
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511073Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471056Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441003