Kun sen pitää käsitellä 8 raajan ja silmän dataa reaaliaikaisesti ohjata niitä tosi nopeasti.
Paljon tehokkaammat kuin ihmisen aivot :)
Tuota pitäisi soveltaa prosessoriteknologiassa.
Hämähäkin aivot tehokas prosessori.
7
240
Vastaukset
- Anonyymi
Yhtä jalkaa kohden riittää 486-tason prosessori. Timberjack teki nimittäin jo 1990-luvulla kävelevän harvesterin, jossa tosin oli vain kuusi jalkaa.
https://www.theoldrobots.com/Walking-Robot2.html - Anonyymi
Kas kun et maininnut tuhatjalkaista.
- Anonyymi
8-kamerainen AI-kuvantunnistus, kuten hämähäkin silmät, se integroituna.
- Anonyymi
Wild Wild Westissä hämähäkki toimi höyryvoimalla.
- Anonyymi
Tietokonekin voisi toimia höyryvoimalla, sellaisella pienellä höyrykone-pienoismallin energialla, jollaista voi käyttää esim polttoaineena pumpulituppoja!
- Anonyymi
Siitäpä vaan askartelemaan! Pääset Mikrobittiin kun saat toimimaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitäpä vaan askartelemaan! Pääset Mikrobittiin kun saat toimimaan.
Kun kytkee sähkögeneraattorin höyrykoneen perään niin sitten saa sähköä.
___ Terkkuja höyrähtäneille____
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.784709- 1842043
- 1321742
- 1741353
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161221- 351076
- 78973
- 52946
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16927Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh273904