alkaa uusi viikko,jokainen päivä on ainutkertainen,jokainen hetki on koettava.Okkaamme onnellisia siitä että...että..noh kyllä te tiedätte.
taas
sättääjätär
191051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
nikkikeskustelu jatkuu....:?
keskustelut...:?
voi istuskella parvekkeella kuunnellen punarinnan liverrystä laskevan auringon värjätessä yläpilvet liekkeihin.
Lieventäessä huomisen huolta ulosottomiehen vierailun suhteen.
että olemassaolomme ei ole kiinni mammonasta, vaan kyvystämme rakastaa.
;))
olemassaolomme ei ole kiinni mammonasta, vaan kyvystämme rakastaa.
;))
..kertaus ei sentään olisi ollut tarpeen, tässä somassa lorussakaan *Kujertaa*
monesta asiasta, että niitä on jo joskus liikaa, ajattelen että olenko kokenut liikaa onnea, entäpä jos se otetaankin minulta pois.
Mutta elän tätä päivää ja tätä hetkeä iloineen ja suruineen. Toivon kaikille muillekin kykyä tuntea onnea niistä pienistä asioita elämässä :)) Elämä on aina kaunis ja elämisen arvoinen:))
olemassa oikeesti oikeassa olotilassa.
toivotella sulle mukavat olotilat...=)
On ihan kiva olla ihan oma itsensä, En haluaisi mikään kuuluisa ja upporikas ollakaan, ei sellaiset varmaan sen onnellisempia ole:))))
Hyvä näin - mukavat olotilat vain sinnekin:))
Elämä on ihanaa kun sen oikein oivaltaa
Upea auringonlasku , elämänonni tulee arjen pienistä oivalluksista. Ja että saa tuntea olevansa tarpeellinen ja tärkeä läheisilleen.
Näin eläkeläisenä on aikaa arvostaa pieniäkin asioita
Miksi sitä pitääkin elää näin kauan (50 )ennenkuin huomaa että elämä on tässä ja nyt. Ja ei voi vaan odottaa että sittenkun .... niin minäkin alan elää niin kuin haluaisin. Elämätön elämä , kuinka moni tälläkin hetkellä vaan odottelee sitä jotakin tapahtuvaksi että voisi olla onnellinen. Eikä huomaa että jokainen päivä on uusia ihania oivalluksia täynnä. Olen onnellinen kun saan olla minä!
vaikka näin toivottaa monelle,monelle erittäin hyvää huomenta ja tehkää hyvä päivä.
Henk.koht.
Heräsin lämpöisessä,kahvi oli valmiina ja ystäväni toivotti hyvää huomenta.
myös minun puolestani!
Ja tuo armas, kuuma mollukka tuolla ylhäällä kruunaa kaiken.
Olen pahoillani teidän itäsuomalaisten puolesta, (ei naura)..
Ja nyt optikolle.....
Laseissa vaan on jotain vikaa, näen kyllä oikein hyvin muuten. On se aurinko!
elä kuule puhu mittää auringosta:(, tiällä posottaa vettä kun aissoo....
Tietysti kuuluuhan se sade kevääseen, kun lämpiäisi tämä ilma jo pikkuhiljaa...
No ensimmäiset krookukset pohjoisen puoleisella pihallakin jo aukesi ja arvaa vaan eikö ollut t a a s kerran iso ihme..:)
sieläpäin sitte parempi ko tullee.
Niinkö muualaki mannermaala.
Ja talvi on talvi.
Meilä on liianki kuivaa, pääki kohta täynä pölyä.