Pitäis saada tietoa cedricistä.
Elikkäs kuinka toimiva se on? lähinnä 2.8D:stä haluaisin tietoa. ja kuinka isot verot on tässä pelissä? kiitos jo etukäteen :)
Nissan Cedric
5
804
Vastaukset
- ceduilija
Cedrikki on edelleen kestävimpiä autoja ainakin koneen osalta, omalla jo 650tkm takana ja konetta ei koskaan edes avattu! Dieselvero pyörii siinä 600e paikkeilla johtuen 2000kg massasta. Kori pyrkii ruostumaan, mutta kunnon peltityöt pelastavat. Hyvä hankinta edulliseksi käyttöautoksi. Koneessa n100hv ja yli 200NM vääntö.
- Stanu
Niin tais kuitenkin olla 62kW eli 84hv ja vääntöö 159Nm ainakin vapari LD28.
- Anonyymi
Pieni korjaus.
Tehot on 84 hv, joskaan noin pieneltä vaikuttavat tehot ei sellaiselta ajaessa tunnu. Vääntöäkään ei päätä huimaavasti ole, taisi olla 150N verran, mutta autolla pystyy silti pyöräyttään vaikka donitsin, jota en suosittele alimitoitetun perän takia. Eikä sellaiselle lapsellisuudelle pitäisi olla aikuisella miehellä, eikä naisella tarvettakaan. Cedricit alkaa olla museoautoja, joten ei senkään takia. Vanhaa ei kannata rääkätä.
- Jaska6u
Kestävä auto, mannelaivan maineessa.
Kestävä peli, mutta 20 vuotta paskaa on kyllä tehnyt tehtävänsä.
Yleensä ongelmattomia kuitenkin.
Koneessa on yläpuolinen nokka-akseli ja remmijakopää.
Joskus näkee paleneita kannentiivisteitä, ja yleensä kone alkaa kulahtamaan 400tkm tietämillä.
Mutta varmasti monet näistä on koneremontoitu.
Toivottavasti löydät omasi.
Tehoa tuntuu ainakin laurellissa olevan kivasti.
Uudemmissa vuosimalleissa on tietääkseni tehokkaampi kone, huippunopeus on n.170km/h.
Jättää monta bensa-autoakin.- Cedricisti
Cedricin LD28 moottorissa EI OLE REMMIÄ vaan ketju. LD28:n valurautakansi EI MENE KIEROON niinkuin alumiinikantisen Laurelin moottori.
Ja tosiaan, Cedricin kori on 20 vuodessa ruostunut pahoin, itselläni ei pohjassa ollut yhtään reikää/ paikkaa, mutta helmat läpimädät ja runkopalkki oli takasillan ylityksessä & sen takapuolella kanssa läpimätä, ja vaihdoin siis molemmat. Rakensin koria 8 kuukautta. Onpahan autoa vähäksi aikaa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881815Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2761687Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2911458Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1751359- 58945
- 50938
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em70927- 66904
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40891Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤50873