Moii!! Oon 13 vuotias tyttö, 154cm ja 47 kiloo. Miten laihdutan sillee etten sit saa niitä menettämii kiloja takasi?? En nyt haluu yhtää sellasii ”omg ei sun tarvii tossa iässä laihduttaa viel” mutku tunnen itteni nii lihavaks :/ aina ku mut on nostettu esim repparii nii mulle sanotaa aina et ”vitsi sä painat sikana” ja mun oma äitiki on sanonu mulle iha sika monta kertaa et ”lähe munkaa juoksee tänää” ja siis se vaa rikkoo mun sydämmen :/ monta kalorii pitäis syödä päivässä et menettäis ainaki 6 kiloo ??
Mitä teen väärin ??
Anonyymi
2
136
Vastaukset
- Anonyymi
se on vaan tunne, mutta ett oikeesti ole yhtään lihava.
Jos joku on sanonu että vitsit ku painat, niin se on sulla lihas mikä painaa....siis kun oot niin voimakas niin se tuo painoa.... läskihän ei paina suhteessa lihakseen.
Katsot ihan liikaa painon mukaan itseesi. Syö vaan ihan normaalisti ja enemmän urheilua. Se on oikea tyyli tuossa iässä. - Anonyymi
Jos laihdut tuosta niin olet anoreksikko. Ja se ei ole kiva juttu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892691- 1991027
- 65871
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti147821- 59702
- 49623
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 51565
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504