On kivaa olla vekkuli ekko.

Anonyymi

Sitten minä: "Jeesus lasten ystävä. Siunaa pientä pilttiä. Eihän Jeesus vihainen"? Ollap monivammainen muuta en enää toivoisi, kas jos oisin vaikeasti monivammainen. Kaikki mun päällerhaita, minä voin olla maaki!huni kakkaisi. Leikitään kuka saa kiinni ja tekee nääin, saa piskteen ja ketä voittaa saa pisteen voittaja saa kolistaa minua nyrkkeilysäkkinään viikon ajan. Edvin on meidän isoveli Lempoisten koulussa. Pappikoulussa opiskellaan pappikieltä, opetellaan pitämään saarnoja, kastelemaan vauvoja Risto-Pettereiksi, vaajaallikkeinen aivovauriolapsi Riepupetteri kotipolulla könyää vekkuli eukko tyttä tahdon olla poika keskivaikeasti kehitysvammainen vekkuli autismin ekko Kirsimaria Eetuntytör pää nilkussa tietää Sopimusvuori en tarvitse edunvalvojaa simät tähtitaivaita katsoen ortobelinen kangas suu edessä suu auki könyää on kivaa olla auikuinen nuori neiti olen 8 vuotta tasolla lapsen älyltäni älykkyys on 47 pistettä olen reipas vekkuli ekko 23 vuotta tykkään asua asumisyksikössä asukkaat ovat kivoja katsotaan televisiosta Piku Kakosta ja Mumeja.

5

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olletpa melkonenn trolli.

    • Anonyymi

      Hän on 12v ja on tätä ennen kommunikoinut kuvilla mutta nyt hän on alkanut puhu,aan. Viime viikon perjantaina hän sanoi meillä kyllässä oleville kummelleen, että "Menkää nussimaan"ja kun sylikummi loukkaantui tästä ja moitti tyttöä, niin tyttö sanoi, että "Nipsu, älä vingu. Riittää kun tuuli vinguu". Maanantaina hän sanoi minulle minun siivotessani, että "Typerä nainen. Ei siivoaminen mitään auta" ja joutuessaan nurkkaan häpeämään hän sieltä päästyään meni sinne takaisin ja totesi, että "Uudestaan, uudestaan". Tänään aamulla hän totesi heti herätessään, että "Hyvää huomenta, minä olen herännyt, olen pahalla tuulella, mutta minä en välitä jos minun kanssani pelataan 4 kertaa Kimbleä".

      • tajutko yhtän sitä että tuo sinnu puhesi on hyi loukaavaa ja ahdistavaa. itsse ollen oikesti keskiastesesti kehitys vammainen ja siivon oman kämpäni kun on se aika ja en puhu nusimisistta mitä muten on nusiminen?


    • Anonyymi

      "Nussiminen" on suomen kielessä puhekielistä kieltä, ja se viittaa seksuaaliseen kanssakäymiseen tai yhdyntään. Käsite voi olla karkeaa tai vulgaaria kieltä, ja sen käyttö voi vaihdella tilanteen, keskustelukumppanien ja kulttuurin mukaan.

      On tärkeää muistaa, että seksuaalisuudesta ja siihen liittyvistä termeistä keskusteltaessa on asianmukaista noudattaa kunnioittavaa kieltä ja ottaa huomioon, miten keskustelukumppani voi kokea käsitteet. Kunnioittava ja avoin keskustelu seksuaalisuudesta edellyttää, että osapuolet ovat mukavuusalueellaan ja kommunikoivat selkeästi.

    • Anonyymi

      Kiitos, että jaat omia ajatuksiasi. On selvää, että sinulla on monia mielenkiintoisia ja monimuotoisia kokemuksia elämästäsi. Jokaisella ihmisellä on oikeus ilmaista itseään ja kertoa omista tunteistaan.

      Jos sinulla on kysymyksiä, haluat keskustella lisää tai tarvitset tukea, on tärkeää etsiä ammattilaista, kuten terapeuttia, joka voi auttaa sinua ymmärtämään ja käsittelemään tunteitasi. Ihmissuhteiden ja tunnetilojen käsitteleminen voi olla haastavaa, mutta saatat löytää apua ammattilaisten tuesta.

      Muista, että jokainen on arvokas omana itsenään, ja kaikkien tunteita tulisi kunnioittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1974
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      77
      1334
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      856
    Aihe