Tammikuussa 12vuotiaana huomasin pikkuhousuissani verta, jolloin päättelin että ne ovat menkat. Tammikuussa ennen menkkojen alkamista kävin myös terveydenhoitajalla, joka sanoi että menkat alkavat luultavasti pian, koska olin saanut jo murrosiällä tapahtuvia muutoksia. Sitten siitä noin 5kk meni ja välillä saatto tulla vähän verta tai sitten ei ollenkaan. Nyt perjantaina yhtäkkiä oli tullut runsaat menkat huomaamattani. Olen joutunut nyt parin päivän aikana vaihtamaan melko useasti sidettä ja verta on menny vaatteisiin, mutta se voi johtua osittain epähuolimattomuudestani. Mutta tosiaan verta tulee mielestäni aika paljon ja mukana tulee myös pieniä
tummia pallukoita luultavasti verihyytymiä?? Tosiaan en ole varma onko kyseessä menkat, koska ne ovat olleet todella epäsäännölliset. Ja on outoa että nyt minulla tulee yhtäkkiä runsaat menkat. Olen myös masturboinut välillä, joten minua pelottaa että sillä on jotain vaikutusta tähän. (Tiedän että olen aika nuori siihen) Mutta nyt toivoisin että antaisitte minulle jotain tietoa ja apua tästä aiheesta, kiitos!! (Ei pliis valituksia mun masturboinnista oon tietoinen, että oon nuori siihen, mutta olen yrittänyt lopettaa sitä ja tarvitsen nyt vain apua ja neuvoja, kiitos!)
Auttakaa mua
Anonyymi
3
216
Vastaukset
- Anonyymi
ne on kuukautiset ja ne voi olla alussa epäsäännölliset.
- Anonyymi
Itsetyydytys ei vaikuta kuukautisiin. Ja se on ihan sallittua.
- Anonyymi
Ne on kuukautiset. Mulla alkoi kans tän vuoden puolella ja musta tuntuu että mulla ois tosi runsaat kuukautiset kun verta tulee aika paljon mutta se on ihan normaalia ja yleensä se määrä näyttää paljon suuremmalta mitä se todellisuudessa on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417477Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393901Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172178Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261477- 441463
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917