eka kerran heidän mökille. Siine tulee miehen vanhemmat ja siarukset perheineen. Toivottavasti miehen eksä ei tule tai ei ne ole vielä eronneet, ainakaan naisen mielestä. Se nainen tulee kuin kotiinsa sinne, aika outoa. Sanoin miehelle etten haluisi etä se nainen tulee, mutta miehestä se on okei, jos tulee, lasten puolesta. Kai se on niin, en tiedä, en ole koskaan ollu siinä tilanteeessa.
Ollaan seukattu pari kuukautta, ja tämä tuntuu oikeelta, Kai ne eroo kun miehen vanhemmat tapaavat minut niin laittaa vähän liikettä eksän kinttuihin, että osaa olla pois meidän jaloista. On kiva tutustua lapsiin kun he ovat minunkin lapsia kun ryhdyn heidän äitipuolekseen, nyt esittelen itseni äitinä.
Aika jännätilanne, mennään viikoksi ja siinä ajassa voi jo sanoa oelvansa perheenjäsen. Eksä ihmetyttää, että kehtaa tulla tai edes miettiä tulevansa meidän perheeseen. Kai ei osaa vielä ymmärtää ettei ole enää suvun jäsen vaan paikat on vaihtuneet ja minä hallitsen nyt sitä hänen paikkaansa. On kiva tietää että jotakuta suututtaa, mutta aina ei voi voittaa.
Kiva kun lapset on isoja, ei tarvi opetaa ja komentaa paljoo, jos ovat hyivn koulutettu että osaavat käyttäytyä, muuten kyllä puutun pieneenkin asiaan. Se on nyt mun rooli olla esikuva ja neuvoja. Mut äiti mua huolestuttaa, miten se reagoi kun minä alan määräämään ja kasvattamaan hänen lapsiaan. Peukkuja ettei tule, et tajuu olla kohtelias ja pysyä poissa kun minulla on nyt siirtymä kausi peheeseen.
Menen juhannuksena tapaamaan miehen lapsia
3
116
Vastaukset
- Anonyymi
Jätäisin väliin sinne menon.Särähti eivät viellä ole eroneet ja pari kuukautta olette oleet yhdesssä? Alennuit siis ole jalka vaimo ja laastari? Kun kuvioissa on lapset. Misään alkavassa suhtessa ei niitä estitellä, noin pienen serustelun ajan kestolla,uudelle suhteelle.Ajattele edes lapsia? Et tule hyväksytyksi koskaan edes miehen vanhempien silmissä vehtaat ukkomiehen kanssa.Kasva aikuiseksi ihan itsesi tähden,olet pelkkä laastari et muuta!
- Anonyymi
Ei kannata jättää väliin, sinne vaan, saa eksälle vähän aihetta mielipahaan. Miksi miettiä moista, jos mies on valintansa tehny, niin sinä kuulut sinne. Eksä saa lähtä nolona pois ja surra ihan rauhassa, sille ei kuulu lasten asiat enää, se on entinen mutsi.
Sinä päätät ketä sinne tulee, ja voit olla päästämättä tunkelijoita. Viis siitä mitä lapset ja mies ajattelee, ajattele itseäsi ja jos olet ihastunut älä jätä korttia käyttämättä. Uusperhe vaatii mutta on ihanaa komentaa ja olla perheenpää, uusilla äideillä on aina uusia ideoita ja kaikki tykkää.
Heti van niskan päälle, niin alkavat ymmärtää että uusi komento on tullut ja sinä kapteenina määräät ja päätät. Mie on ylpee susta ja lapset pitävät uudesta äidistä, huomaat sen kyllä. Älä päästä helpolla ketään.- Anonyymi
Natsi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854578
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173572Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102784En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392113Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1101316