Tänään mun yksi urosmarsu tippui lattialle selälleen. Hän on tosi sellainen, että alkaa rimpuilemaan ihan kauheasti ku sen nostaa ilmaan. No oltiin sitte siinä häkin vieressä ja mä käyn polvilleni. Sitten tää marsu rimpuilee väkisin mun sylistä pois ja tippuu. Mitään ei tainnut käydä tai ainakin säikähti paljon. Onko tässä saattanut käydä jotain?
Marsu tippui
Anonyymi
2
223
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa varmuuden vuoksi käyttää marsu eläinlääkärissä.
- Anonyymi
Hei! Jos marsusi juo ja syö normaalisti eikä muutenkaan käyttäydy mitenkään poikkeavalla tavalla, todennäköisesti kaikki on kunnossa ja selvisitte pelkällä säikähdyksellä. Seuraa varmuuden vuoksi tarkasti ja ahkerasti muutama päivä marsuasi. Anna marsusi rakentaa sinuun luottamusta ja pikkuhiljaa varovaisesti alkakaa harjoittelemaan käsittelyä ettei vastaava enää toistu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2476218Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.755088KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa154340Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1293083Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123071Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1552554Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,842538Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1731715- 461679
- 681505