Kombucha

Olisin kiinnostunut kombuchasta, haluaisin tietää siitä lisää, miten valmistetaan jne. Osaisiko joku auttaa?
3646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itseäkin kovasti kiinnostaisi saada sienen "siemen". Onkohan suomesta mahdollista saada?

Äänestä

Tosi helppo tehdä.

Mustaa tai vihreää teetä, sokeria ja scoby. Scoby pitää ostaa luontaistuotekaupasta.

Hyvät ohjeet kombuchan tekemiseen löytyy täältä:
https://kombucha-keisari.fi/kombucha-ohje/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äippä kirjoitti:

Olisin kiinnostunut kombuchasta, haluaisin tietää siitä lisää, miten valmistetaan jne. Osaisiko joku auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu