Älyllinen kehitysvamma ja nettipankki

Kumpi taho puhuu näistä totta. Äitini, ohjaajat Kehitysvamma puolella ja vammaissosiaali työntekijä ovat sitä mieltä minulle on laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi väärin , koska vanhemmat eivät hoida minun pankkitilejä ja yksin maksan nettipankki jutun kautta kaikki laskut ja kaikki asuntola ohjaajat jotka ovat halunneet ensin nähdä miten hallitsen nettipankki laskut yksin niin ovat sanoneet, että Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi laitettu väärin. Tunteeko kukaan
4264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eli tunteeko kukaan ketään toista älyllisen kehitysvamman saanutta joka yksin muiden ihmisten apua maksaa nettipankki jutun kautta vuokra ja kaikki laskut ja tekee yksin Ilman ohjaajien tai vanhempien apua kela paperit ja pankkitili sopimuksia? Äitini ja kehitysvammmaisten puolella ohjaajat ja vammaissosiaali työntekijä sanoo tästä syystä Lievän älyllisen kehitysvamman olisin saanut väärin ja kehitysvammmaisten puolella lääkärit sanovat että kyllä on muita älyllisen kehitysvamman saaneita joiden omaisten ei ole koskaan tarvinnut maksaa älyllisen kehitysvamman saaneiden aikuisten vuokra laskuja ja ne tekee myös yksi kela hakemukset ja pankkitili sopimuksia. Itse en ainakaan tiedä yhtään muita Lievän älyllisen kehitysvamman saaneita jotka osaisi priorisoida päässä mitenkä täytyy osata hoitaa omat rahat eli eivät osaa säästää kotiin pienestä työkyvyttömyys eläke rahasta 100€ joka kuukausi ja kun olen perustellut miksi niiden myös Kehitysvamman saaneena pitäisi osata säästää rahaa asuntolan huoneessa kaappiin niin ne sanoo että eivät ymmärrä minun perusteluja. Yksi ainoa Kehitysvamma lääkäri Maria Arvio on kirjoittanut että jos Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena osaa nettipankki taidot se älyllinen kehitysvamma diagnoosi on väärin laitettu eikä suostu purkaa älyllistä kehitysvammaa. Eli jos näin on että minun kaltaisia älyllisen kehitysvamman saaneena ei pitäisi yksin osata käyttää Nettipankki juttua niin ja vain yksi Kehitysvamma lääkäri joka tietää että väärin laitettu kehitysvamma diagnoosi juttuja on, niin miksi se lääkäri ei suostu purkaa väärin laitettua Lievää älyllistä miksi se vaatii, että ei saisi olla Kehitysvamma persoonallisuus. Ja jos jotkut Kehitysvamma lääkärit ovat sitä mieltä, että älyllisen kehitysvamman saaneita on muitakin jotka ovat koko aikuisiän maksanut yksin itsenäisesti kaikki vuokra laskut ja osaa yksin tehdä Kelan hakemus jutut ja pankkitili sopimuksia , niin eikö näin ollen myös Kehitysvamma kirjoihin näistä pitäisi lukea, että loppuisi, että asiakkaana en saa jatkuvasti ohjaajilta kuulla minun ei olisi pitänyt näitä taitoja oppia yksin hoitamaan . T. Henna Koskela

Äänestä

Aika moinen tilastointi kyllä on
Vähän erilaisia tapauksia on paljon
Lievä kehitysvamma on kotona asun viellä opin maksamaan laskuja itse

Äänestä

Lääkäri diagnoosi vastaa määritelmän
Vamma tai kehitysvamman laadusta
Olise perusterve tai vammainen
Tai kehitysvammainen

Äänestä

Yk kansalais sopimus vammaisten
Ravioiti on kesken ja ei ole TOTEUTUNUT LAINKAAN KEHITYSVAMMAISTEN KOHALLA
LIEVÄ KEHITYSVAMMAINEN TOTEAA
ITSE AVUSTAJAN TARPEEN KOSKA
ITSE MÄÄRÄMINEN ON LAIN MUKKAAN KESKEN ERÄNEN EIKÄ
TARVII AVUSTAJAA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kumpi taho puhuu näistä totta. Äitini, ohjaajat Kehitysvamma puolella ja vammaissosiaali työntekijä ovat sitä mieltä minulle on laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi väärin , koska vanhemmat eivät hoida minun pankkitilejä ja yksin maksan nettipankki jutun kautta kaikki laskut ja kaikki asuntola ohjaajat jotka ovat halunneet ensin nähdä miten hallitsen nettipankki laskut yksin niin ovat sanoneet, että Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi laitettu väärin. Tunteeko kukaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu