On se hienoa, että venäläisnen saa sanoa siellä ukrainalaisia natseiksi, mutta kun joku sanoo venäläisiä natseiksi, niin siitä heilahtaa banni chattiin. Plus ilmoitus, ettei forumiin voi kirjoittaa, ennen kuin on pelannut vähintään 50 peliä. Ihan kiva, että WoW:n matematiikan mukaan useampi tuhat < 50.
"Thank you for contacting Wargaming Player Support.
Unfortunately, we are limited in topics that we can comment on.
There are only two options: 1) Player does not violate rules and does not receive penalties. 2) Player violates rules, but takes responsibility and receives penalty for committed violations.
Please have a look at the EULA and Game Rules at the following links:
https://legal.eu.wargaming.net/en/eula/
https://legal.eu.wargaming.net/en/game-rules-wows/
3.19. Discussion of social, religious, political, illegal or other controversial topics that may create offense is prohibited. This includes but is not limited to negative portrayal of religious and political figures.
Do not write insulting, provocative or other controversial messages in a chat and you will not receive restriction.
If you have any other questions or issues, please do not hesitate to contact us at any time.
Kind regards,"
Sinivalkoisin lasein katsottuna säännöt koskevat kaikkia. En siis valita omasta bannistani. Ihmettelen vain, miksi vain minä sain chattieston kun venäläinenkin käytti samaa "natsi"-sanaa.
Varsinkin tuo kohta 2 "Player takes responsibility...". Ei ilmeisesti koske venäläisiä. Tiedustelin kahdesti ylläpidolta tasapuolisuudesta, mutta eipä sieltä koskaan tullut suoraan kysymykseen vastausta. Slava Ukraini.
World Of Warship ja bannipolitiikka
Anonyymi
0
95
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914123
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2111610- 761420
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401120Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3291046- 491009
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136949Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86929- 98919