On se hienoa, että venäläisnen saa sanoa siellä ukrainalaisia natseiksi, mutta kun joku sanoo venäläisiä natseiksi, niin siitä heilahtaa banni chattiin. Plus ilmoitus, ettei forumiin voi kirjoittaa, ennen kuin on pelannut vähintään 50 peliä. Ihan kiva, että WoW:n matematiikan mukaan useampi tuhat < 50.
"Thank you for contacting Wargaming Player Support.
Unfortunately, we are limited in topics that we can comment on.
There are only two options: 1) Player does not violate rules and does not receive penalties. 2) Player violates rules, but takes responsibility and receives penalty for committed violations.
Please have a look at the EULA and Game Rules at the following links:
https://legal.eu.wargaming.net/en/eula/
https://legal.eu.wargaming.net/en/game-rules-wows/
3.19. Discussion of social, religious, political, illegal or other controversial topics that may create offense is prohibited. This includes but is not limited to negative portrayal of religious and political figures.
Do not write insulting, provocative or other controversial messages in a chat and you will not receive restriction.
If you have any other questions or issues, please do not hesitate to contact us at any time.
Kind regards,"
Sinivalkoisin lasein katsottuna säännöt koskevat kaikkia. En siis valita omasta bannistani. Ihmettelen vain, miksi vain minä sain chattieston kun venäläinenkin käytti samaa "natsi"-sanaa.
Varsinkin tuo kohta 2 "Player takes responsibility...". Ei ilmeisesti koske venäläisiä. Tiedustelin kahdesti ylläpidolta tasapuolisuudesta, mutta eipä sieltä koskaan tullut suoraan kysymykseen vastausta. Slava Ukraini.
World Of Warship ja bannipolitiikka
Anonyymi
0
75
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne272360Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv572238Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.641753Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k651738Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941697Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel821632- 1131500
- 1051252
Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol2401067Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä
Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom21935