Olemme väkivaltaisin maa naisille

Anonyymi

Meillä jännä kasvatus miehille.

Eli Naisia haukutaan prinsessaksi mutta miehet oikeasti ovat.

Jos joku nuori halutaan raskaaseen työhön kuten piikomaan hemmoteltuja huutavia lapsia tai mansikanpoimintaan tai kitkemään ym niin kaikki ajattelee automaattisesti tyttöä.


Miehet/miespuoliset lapset ja nuoret jaksaa vain istua päältä istuttavissa ruohonleikkureissa ja suuri osa häiriköi muita mopoilla, joukkueurheilulla ,skeittaamalla asuinalueella, ym eli he ovat vauvasta saakka itsekkäitä ja piittaamattomia muiden hyvinvoinnisra. Heidän vanhemmat pitää itsestään selvyytenä.

Suomessa eniten naisiin kohdistuvaa parisuhdeväkivaltaa. yk on moittinut tyttöjen masennuksesta suomea.

Tyttöjen itsemurhat kasvussa.

Kaikki raha menee miesten hemmotteluun

Miesten harrastuksissa joukkueurheilussa valtavat tukijoukot

Miehet siis nuoret junnut pelaajat vain ilmestyy paikalle.

Tyttöjen harrastuksissa kuten ratsastus kaikki tehdään itse. Hoidetaan hevoset maasto,ei ketään vahtimassa talleilla, koska työtä paljon.

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miespuoliset siis ei tee työtä. Kyllähän sen pitäisi tehdä työtä,ulkoiluttaa vanhuksia leipoa naapurustoon pullaa ym jos vaihtoehto häiritä ja kiusata muita.

      • Anonyymi

        Ja jolla energiaa.

        Eli ihan pienestä saakka tehdä työtä

        Ja tietenkin siis verorahasta maksettu kaikki hallit,sitte miehet vie nää junnut eikä kulje bussilla

        Vai kulkeeko muuallla,ehkä tosiaan mulla väärä kuva tästä

        Sitte äidit leipoo mokkapalat eikä nuoret miehet 5v- eteenpäin

        Meillä tosin lapset viihtyi paljon nuorempana keittiössä 1v alkaen kun pakko.ei mummoja ym vaan lapset tekee samaa työtä kuin aikuisetvaikka rankkaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1710
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1350
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1298
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      850
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      72
      833
    Aihe