Meillä jännä kasvatus miehille.
Eli Naisia haukutaan prinsessaksi mutta miehet oikeasti ovat.
Jos joku nuori halutaan raskaaseen työhön kuten piikomaan hemmoteltuja huutavia lapsia tai mansikanpoimintaan tai kitkemään ym niin kaikki ajattelee automaattisesti tyttöä.
Miehet/miespuoliset lapset ja nuoret jaksaa vain istua päältä istuttavissa ruohonleikkureissa ja suuri osa häiriköi muita mopoilla, joukkueurheilulla ,skeittaamalla asuinalueella, ym eli he ovat vauvasta saakka itsekkäitä ja piittaamattomia muiden hyvinvoinnisra. Heidän vanhemmat pitää itsestään selvyytenä.
Suomessa eniten naisiin kohdistuvaa parisuhdeväkivaltaa. yk on moittinut tyttöjen masennuksesta suomea.
Tyttöjen itsemurhat kasvussa.
Kaikki raha menee miesten hemmotteluun
Miesten harrastuksissa joukkueurheilussa valtavat tukijoukot
Miehet siis nuoret junnut pelaajat vain ilmestyy paikalle.
Tyttöjen harrastuksissa kuten ratsastus kaikki tehdään itse. Hoidetaan hevoset maasto,ei ketään vahtimassa talleilla, koska työtä paljon.
Olemme väkivaltaisin maa naisille
2
105
Vastaukset
- Anonyymi
Miespuoliset siis ei tee työtä. Kyllähän sen pitäisi tehdä työtä,ulkoiluttaa vanhuksia leipoa naapurustoon pullaa ym jos vaihtoehto häiritä ja kiusata muita.
- Anonyymi
Ja jolla energiaa.
Eli ihan pienestä saakka tehdä työtä
Ja tietenkin siis verorahasta maksettu kaikki hallit,sitte miehet vie nää junnut eikä kulje bussilla
Vai kulkeeko muuallla,ehkä tosiaan mulla väärä kuva tästä
Sitte äidit leipoo mokkapalat eikä nuoret miehet 5v- eteenpäin
Meillä tosin lapset viihtyi paljon nuorempana keittiössä 1v alkaen kun pakko.ei mummoja ym vaan lapset tekee samaa työtä kuin aikuisetvaikka rankkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848495
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264608- 504158
- 583679
- 513166
- 502930
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262636- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382093- 292076