Olemme väkivaltaisin maa naisille

Anonyymi

Meillä jännä kasvatus miehille.

Eli Naisia haukutaan prinsessaksi mutta miehet oikeasti ovat.

Jos joku nuori halutaan raskaaseen työhön kuten piikomaan hemmoteltuja huutavia lapsia tai mansikanpoimintaan tai kitkemään ym niin kaikki ajattelee automaattisesti tyttöä.


Miehet/miespuoliset lapset ja nuoret jaksaa vain istua päältä istuttavissa ruohonleikkureissa ja suuri osa häiriköi muita mopoilla, joukkueurheilulla ,skeittaamalla asuinalueella, ym eli he ovat vauvasta saakka itsekkäitä ja piittaamattomia muiden hyvinvoinnisra. Heidän vanhemmat pitää itsestään selvyytenä.

Suomessa eniten naisiin kohdistuvaa parisuhdeväkivaltaa. yk on moittinut tyttöjen masennuksesta suomea.

Tyttöjen itsemurhat kasvussa.

Kaikki raha menee miesten hemmotteluun

Miesten harrastuksissa joukkueurheilussa valtavat tukijoukot

Miehet siis nuoret junnut pelaajat vain ilmestyy paikalle.

Tyttöjen harrastuksissa kuten ratsastus kaikki tehdään itse. Hoidetaan hevoset maasto,ei ketään vahtimassa talleilla, koska työtä paljon.

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miespuoliset siis ei tee työtä. Kyllähän sen pitäisi tehdä työtä,ulkoiluttaa vanhuksia leipoa naapurustoon pullaa ym jos vaihtoehto häiritä ja kiusata muita.

      • Anonyymi

        Ja jolla energiaa.

        Eli ihan pienestä saakka tehdä työtä

        Ja tietenkin siis verorahasta maksettu kaikki hallit,sitte miehet vie nää junnut eikä kulje bussilla

        Vai kulkeeko muuallla,ehkä tosiaan mulla väärä kuva tästä

        Sitte äidit leipoo mokkapalat eikä nuoret miehet 5v- eteenpäin

        Meillä tosin lapset viihtyi paljon nuorempana keittiössä 1v alkaen kun pakko.ei mummoja ym vaan lapset tekee samaa työtä kuin aikuisetvaikka rankkaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      225
      17134
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12184
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5970
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4852
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      13
      4756
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3947
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3575
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2997
    9. 258
      1405
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1011
    Aihe