Zelenskyin sankari

Maansa sankari, länsivaltojen sankari, oikean asian puolesta taisteleva sankari.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008863168.html
2588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Venäjän lavastamat kansanäänestykset on t ö r k e i t ä.

Ukraina: Hersoniin ja Zaporižžjaan tulossa lavastettu kansanäänestys syyskuussa
Hersonin ja Zaporižžjan miehitetyille alueille suunnitellaan lavastettua kansanäänestystä syyskuun 11. päivälle, Ukrainan asevoimien vastarintakeskus kertoo Ukrainska Pravdan mukaan.

Samana päivänä Venäjällä järjestetään myös kuvernöörivaalit, joissa valitaan johtajat aluehallintoihin.

Ukrainska Pravdan mukaan paikallinen väestö vastustaa näkyvästi kansanäänestysaikeita. Venäjä on yrittänyt värvätä miehitettyjen alueiden hallintoon virkamiehiä ja politrukkeja, mutta tehtäviin on vaikea löytää halukkaita.

Vastarintakeskuksen raportin mukaan Zaporižžjan miehityshallintoa pyöritetään tällä hetkellä niin, että Venäjältä tuodaan kerran kuukaudessa uudet virkamiehet, minkä jälkeen heidät korvataan taas uusilla.

Äänestä

Sankari on kuten kaikki muutkin ukrainaiset, jotka ovat mielipuolen armeijan silmittömän hyökkäyksen kohteeksi. Putler on Stalin II.

Äänestä
  • Zenkko vain Usan juoksupoikana tapattaa ukrainalaisia Usan rahoila!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Zenkko vain Usan juoksupoikana tapattaa ukrainalaisia Usan rahoila!

    Venäjän trolleilla on tämä sama vakiokirjoitus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Venäjän trolleilla on tämä sama vakiokirjoitus.

    Eikö Usantrolli se ole totta,vai mitä vikiset?

    Äänestä

Kansa tarvitsee sodissakin keulakuvan, ette varmaan ole unohtaneet Mannerheimia.
Mannerheimin takana kyllä hyviä taktikko kenraaleja, kansan luottamusta nostaa tulevaan näkyvästi juuri sen johtaja.

Pahassa Putinilla kannatusta venäjällä, mikä todellin suosio ?

Äänestä
  • Mannerheim ei ollut vain keulakuva, kyllä hän johti sotaakin sen suurissa linjoissa
    ja teki päätöksiä ja ottakaa huomioon, Mannerheim oli silloin jo "vanha mies",
    eläkeikäinen eikä ihan terve.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mannerheim ei ollut vain keulakuva, kyllä hän johti sotaakin sen suurissa linjoissa
    ja teki päätöksiä ja ottakaa huomioon, Mannerheim oli silloin jo "vanha mies",
    eläkeikäinen eikä ihan terve.

    Eikä siellä kenraalit johtanut? Välillä ohi Mannerheiminkin?

    Äänestä

Nyt Marini ja Bide häviääkin sodan?

Äänestä

Kyse kuka voittaa sodan, toivotaanko lännessä muuta lännen etu on voittaa paha vastaan hyvä, toinen vaihto ehto tuntuisi pahalta, siedettävä rauha olisi jokasuhteessa nopeasti, mihin tyytyy ukraina, riittääkö Putinille mikään.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008899028.html

Äänestä
  • Diktatuurimainen valta vastaan Euroopan demokratia voidaan myös ajatella.

    Äänestä

Sotarikollinen koomikko, sätkynukke, marionetti.
Baranovin poika laittaa koomikkolle sekä natseille luun kurkkuun.
Nyt viedään Ukrainan armeijaa enää ei voi lehdistökään valehdella bensat loppuu, ammukset loppuu, venäjän armeija perääntyy, tuhotaan jne Putin sairas
Ainut kuka on sairas Joe Biden vanhuudenhöperö, muistisairaudet, sekö elää virtuaalimaailmassa.
Koomikko täysin tekee mitä usa käskee.
Nyt kuitenkin seuraavan 2kk sisään koko puoli Ukrainaa vaihtaa pysyvästi omistajaa venäjä on se joka määrää niistä luonnonvaroista.
Me eu saamme riippakiveksi tynkä Ukrainan joka on vain menoerä eu siten miinusmerkkinen suomalaisille veronmaksajille ei sitten mitään hyötyä.
Meidän hyvinvointipalvelut alenevat sekä.verot, energia, ruuat yms kallistuvat kiitos Ukrainan Nato kiimaisten johtajien sekä eu johtajien mutta eu on tuhoon tuomittu järjestelmä

Äänestä
  • USA Bidenin ja muut länsimaat tukevat ukrainaa, toivoisit ukrainan häviän sodan, liitettäisi Putinin maahan ja äkkiä, et muuten olisi noin pessimisti. Saat pitää mielipiteesi, mielipidevapaus kuuluu perusoikeuksiin.

    Äänestä

  • Pertikki kirjoitti:

    USA Bidenin ja muut länsimaat tukevat ukrainaa, toivoisit ukrainan häviän sodan, liitettäisi Putinin maahan ja äkkiä, et muuten olisi noin pessimisti. Saat pitää mielipiteesi, mielipidevapaus kuuluu perusoikeuksiin.

    Ukraina häviää sodan varmasti. Ei uskon asia. Tyhmä sota,joka,vain Biden sota Venäjää vastaan Loputtava!

    Äänestä

Eiköhän Zenko syrjäytetetä ja sota loppuu. Bide ja Marini jäävät nuolemaan näppejään!

Äänestä

Zelenskyi koomikko korruptioiden sankari marionetti, sätkynukku, usa talutusnuorassa.
tuon paremmin en voi kuvata ukrainan kansan johtajia, johtajia jotka usa valitsi.
ukrainassa asuu 8-9 miljoonaa venäläistä, jotka eivät kannata kiovan sätkynukkea, vaan haluavat donbas sekä luhanskin alueet itsenäisiksi.

Äänestä
  • Onko Purra fiksumpi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Purra fiksumpi

    Kyllä se Zenkkoa fiksumpi,kun kysyt!

    Äänestä

Mikse kysytä raunioisa kyyhöttäviltä asukkailta ta sotamiesten leskiltä,?
Vain robakantatoimistosta!

Äänestä

Ukrainalaisten taistelutaito tuli jo testattua Raatteen tiellä,missähän se kunniaplutoonan lippu on minkä Marttinen otti niiltä.

Äänestä

Zenkko vain Usan valtaan nostama juoksupoikaklouni!

Äänestä
  • Juuri näin se menee.

    "”Tämä kaava on tunnettu Valkoisessa talossa, mutta ei Brysselin sotakoirien keskuudessa. He rankaisevat itseään paljon harvemmin ja mittaavat seurauksia pitkään. Mutta ”hyödylliset eurooppalaiset idiootit” kärsivät paljon enemmän amerikkalaisten armoilla. Mutta emme ole lainkaan pahoillamme heidän puolestaan, sillä juuri EU:n russofobit käynnistivät hybridisodan Venäjän kanssa ja avasivat laajan talousrintaman meitä vastaan”, Medveded kirjoitti."

    Äänestä

  • Vaikka olisikin niin ennemmin läntinen demokratia kuin venäjän diktatuuri.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vaikka olisikin niin ennemmin läntinen demokratia kuin venäjän diktatuuri.

    Miten sinulla moinen valinta? Suomalaisella ei ole,kunhan ei ryömi tiltuna rähmällään Usaan!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten sinulla moinen valinta? Suomalaisella ei ole,kunhan ei ryömi tiltuna rähmällään Usaan!

    Onneksi ei tarvitse valita. Suomi on ja pysyy Suomalaisena ja demokraattisena. Kohta kuulutaan sellaiseen porukkaan, joka auttaa toinen toisiaan, jos joku valtio hyökkäisi. Sen jälkeen ei ole pelkoa, että venäjän diktatuuri hyökkäisi tänne.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Maansa sankari, länsivaltojen sankari, oikean asian puolesta taisteleva sankari.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008863168.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu