Toyota juhlaan ja

arkeen on oikea valinta jota ei tarvitse katua ensinkään eikö toiseksikaan vaan aina on hyvä ja paras ominaisuuksiltaan sekä katsastusvarma. En tiedä mihin joutuisin ilman Toyotaa mutta jotain perin kamalaa se olisi ja varsinaista kitumista.
14102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Minä juhlin kun pääsin tojosta eroon.

Äänestä
  • Tulet pettymään katkerasti. Toyota ylivoimaisesti paras automerkki.

    Äänestä

Elämä olisi yhtä helevettiä vaggineen kanssa.

Vuosikausien VAG kokemusten jälkeen täytyy varmaankin vaihtaa esim. Toyotaan,Ooppeliin tai Trabanttiin >:( Tai julkisiin kulkupeleihin ::)
...


Vuosikymmenien Toyota kokemusten jälkeen Skoda on vähän kuin paluu autoilun alkuvuosille Saab 99 kanssa ;D. Siinä oli auto jolla ei päässyt muutamaa kymmentä kilometriä enemmän, kun joutui jo rassaamaan jotain paikkaa... No ehkä Skoda ei ole ihan yhtä paha, mutta enemmän siinä on ollut vikoja vajaassa vuodessa, kuin 25 vuodessa Toyotalla ajaessa (normihuollon ulkopuolisia vikoja on tuolta ajalta Toyotoista ehkä pari kappaletta, Skodassa en ole enää jaksanut laskea).

Aika tympeää se on jatkuvasti katsella vikavaloja, ja käyttää joka kuukausi autoa huollossa. Varsinkin kun jos jokin korjaantuu, niin tulee sitten heti liuta uusia vikoja. Työaikaakin on jo palanut ihan riittävästi. Mekaniikka kai on kohtuullisen kunnollista, mutta elektroniikka ja softa kukkii täysillä.

Muutaman korjauskierroksen katson vielä, ja jos parannusta ei ala tulla, niin eiköhän sitä kesän aikana pidä katsella jotain muuta.

Äänestä
  • Koville ottaa Tojon omistus kun pitää itsetuntoa 3.23 yöllä ruveta vahvistelemaan. .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Koville ottaa Tojon omistus kun pitää itsetuntoa 3.23 yöllä ruveta vahvistelemaan. .

    Ruostepeikon äänekäs nakerrus pitää teron hereillä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ruostepeikon äänekäs nakerrus pitää teron hereillä.

    Onko Volgogradin traktoritehtaan tekeleessä ovet täynnä vettä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Volgogradin traktoritehtaan tekeleessä ovet täynnä vettä?

    Ilkkukaa vain, kohta skoodaheimo johtaa kera ztan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ilkkukaa vain, kohta skoodaheimo johtaa kera ztan.

    Toyotassa on kiva prutkutella.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ruostepeikon äänekäs nakerrus pitää teron hereillä.

    Ruostepeikon hammas ei Toyotaan pysty. Toyotat eivät ruostu. Sen sijaan Renault, Peugeot ja Citroen ovat kovia ruostumaan, eikä Skodakaan kauaksi jää.

    Äänestä

Jokainen päivä tojon kanssa on masokistin juhlapäivä.

Äänestä
  • Jokainen päivä Volgogradin traktori tehtaan tuotteen kanssa on hampaiden kiristelys päivä.

    Äänestä

Olin 2 viikkoa sitten serkkutytön häissä. Hääautona oli morsiamen isän Mersu, vaikka sulhasella olisi ollut Corolla. Miksei kelvannut?

Äänestä
  • Erohan siitä kumminkin tulee koska liian kovat odotukset, kuten mb kanssa aina.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

arkeen on oikea valinta jota ei tarvitse katua ensinkään eikö toiseksikaan vaan aina on hyvä ja paras ominaisuuksiltaan sekä katsastusvarma. En tiedä mihin joutuisin ilman Toyotaa mutta jotain perin kamalaa se olisi ja varsinaista kitumista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu