Mulla tulee muutto mahdolliseksi/ ajankohtaiseksi muutaman vuoden päästä ja tähän asti ollaan naisystävän kanssa löyhästi tehty suunnitelmia, että mä muuttaisin ainakin samalle paikkakunnalle. Hänen nykyiseen asuntoon en ole muuttamassa ja se on molemmille selvää.
Nyt on kuitenkin alkanut tulla sellainen olo, että mun tulevaisuus sittenkin voisi olla ihan toisella paikkakunnalla. Työasiat ja muut on alkaneet jotenkin siirtyä sille seudulle. Ketään toista naista ei näihin kuvioihin liity.
Mietin, että pitäisikö mun avautua näistä tuntemuksista mun naisystävälle vai annanko ajan vielä kulua. Vaikka nämä mun ajatukset ja fiilikset on vielä kovin hataria, niin toisesta ne voi tuntua suurilta ja lopullisilta, ja sitten voi alkaa tapahtua turhan dramaattisia asioita.
Onkohan kenelläkään muulla kokemusta tai näkemystä, etäsuhteen kanssa tai ilman?
Käännekohtaa lähestymässä
9
158
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu mikä paikkakunta on kyseessä. Ja siis kannattaa rehellisesti kertoa omat fiilikset..
- Anonyymi
Mitenkäs se siitä paikkakunnasta riippuu?
Ajattelin vain lähinnä, että pelkistä fiiliksistä voi saada sellaisen kuvan, etten ole häneen sitoutunut, vaikka tähän asti olen ajatellut että olen.
- Anonyymi
Eipä juurikaan. Edes löyhästi.
- Anonyymi
Tehköön aloittaja mitä haluaa, kunhan ei ikinä tule tänne Tyrnävälle.
- Anonyymi
Tyrnävä ei ollut kysymyksessä. Olen kyllä saattanut läpi ajaa jonkun kerran, pahoittelut siitä.
- Anonyymi
Suunnitelman tasolla olevista pitäisi aina puhua, haaveitakin kannattaa jakaa. Helpottaa ymmärrystä molemminpuolin, oppii tuntemaan muutenkin kuin kuoren.
- Anonyymi
Näinhän se on. Näissä tilanteissa huomaa, että luottamusta ei taida sittenkään olla ihan niin paljon kuin pitäisi.
- Anonyymi
Kannattaa ottaa asia nyt puheeksi, eikä myöhemmin.
Itse olen etäsuhteessa ja meidän välillä matkaa n 160km. Ihan hyvin on mennyt, eikä toi välimatka niin mahdoton ole. - Anonyymi
Mihin päädyit, onko tilanne jo selkiytynyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1002080Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2891886Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3361719Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041565Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht961337- 311237
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941113Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤661064- 511047
- 581038