Aika hurjia juttuja

Anonyymi

On nää miesten sutturoiden jutut. Minä en voisi kuvitellakkaanettä mies olisi tuonut sutturat meille asumaan tai näkemään lapsemme. Olisi hirveetä jos joku naakka olisi pääsyt lapsiin vaikuttamaan huonosti että olisivat nyt missä lie, m hunningolla ja me emme lasten kanssa tuntisi enää toisiamme. Meidän elämään miehen naikkoset eivät ole koskaan kuuluneet, onneksi, olisi lapsille ollut rangaistus nähdä isän sutturat meillä tai jos mies olisi pakottanut meidän menemään niitä katsomaan. Ai kauhee, miten lapset olisivat toipuneet moisesta koittelemukseta, että isä olisi pakottanut sutturat meille haukkumaan ja asumaa ja sotkemaan kotimme. Meille riitti että veivät isän ja rikkovat perheemme, enmpää en ole sallinut lapsia kiusattavan isän puolelta.
On ksäittämätöntä että mies vaihtoi lapset naikkosiin tosta noinvaan. Mikä kumma ajaa meihen pois lasten ja perheen luota? No lapsettomat sutturatb joilla ei ole työtä ja pääsevät miehen taloon ilmaseksi asumaanja kaljottelemaan.
Onneksi esti sutturoiden meille tulon eikä lapset koskaan ole saaneet nähdä isän sutturoita, siihen emme lähteneet mukaan, lapset ovat arvokkaita ja ovat nyt aikuisia ja omissa elämissään ja erittäin onnellisa. Eivät olisi jos meis olisi pakottanut sutturoiden sekaan asumaa Onneksi meis oli siinä järkevä että ei pakottanut lapsia näkemän sutturoita, sanoikin että naikkoset ovat huonoa seuraa meille eikä tuonut niitä koskaan meille. Lapset sanookin että olen maailman paras äiti kun estin sutturoiden meille tulon. Harmillista ettei isää enää ole lapset ei halua nähdä eikä lastenlapset tunne vaaria, mutta se on miehen oma valinta, ennemmin sutturat kuin omat lapset vja perhe. Hänen oli valinta. Turha itkee meidän perään, emme huoli käytettyä äijän kuvatusta likainen isä enää perheeseemme ja sukuumme. Mulla on loistavat lapet ja noppi ja koko miehen suku mienellä eimitään. olemme edelleen tekemisissä mutta mies ei. Se on nhänen murheensa.
Olemme erittäin onnellisia että meillä on kaikki, miehellä eimitään, suru vaan kun valitsi väärin ja luuli että onni tulee ilman omaia lapsia, näin ei hänelle käynyt vaa n on varmasti surullinen kun niin yksin on hän!

5

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kukaan voi ymmärtää että lapsia kiusataan ja heiltä viedään isä. Sutturat yrittää viedä miheltä kaikki, ja vielä tunkeutua hänen eksän taloon ja heitä haukkumaan, on niin katkeria.

      Kunnon isä estää aikeet ja kieltää, mutta jos suttura pakottaa niin mikäs siinä ,mitä mies voi, muuten suttura lähtee eikä miehellä ole lastaria.

      • Anonyymi

        Taas tämä sama reppana nainen veistelee jatkuvasti samoja tarinoita.
        Kulta pieni, haki aivoillesi älykkäämpää ajateltavaa ja käsillesi aikaansaava tekemistä ja jaloillesi paljon fiksumpaa kävelyreittiä!


      • Anonyymi

        Näin on. Mies joka antaa omat lapset sutturan nähtäväksi ja pakottaa lapset tulemaan sutturaa katsomaan, ei ole isä, eikä ansaitse olla enää isä.

        Surullista mieheltä joka joskus on tykännyt omista lapsista ja on nyt valmis hylkäämään ne sutturoiden takia. Ei sitä voi mitenkään ymmärtää.

        On hyvä jos lapset hylkää isän, ei semmosta isää kannata edes murehtia.


    • Anonyymi

      ero lapset ovat viikon isällä. Isä voi laitaa silloin tyttöystävän viikkoksi pois.Leikiä ktia vasta kun lapset äidillä .Sama koskee äiti,vikkoksi pois mies ystävä ja leikkiä kotia siten kun lapset isällä viikon. Pitäkö niitä uusia suhteita tuoda ihan oikeasti lasten elämän?

      • Anonyymi

        Entä sitten, kun se tyttöystävä onkin vaimo , ja , kun se poikaystävä on aviomies, eihän ne nyt kotootaan minnekkään voi mennä , eikä tarviikkaan mennä, tyhmiä ideoita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      145
      3925
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      9
      3352
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      46
      2923
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2832
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      142
      2503
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      50
      2144
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      16
      1338
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      98
      1326
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1294
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      80
      1156
    Aihe