Aika hurjia juttuja

Anonyymi

On nää miesten sutturoiden jutut. Minä en voisi kuvitellakkaanettä mies olisi tuonut sutturat meille asumaan tai näkemään lapsemme. Olisi hirveetä jos joku naakka olisi pääsyt lapsiin vaikuttamaan huonosti että olisivat nyt missä lie, m hunningolla ja me emme lasten kanssa tuntisi enää toisiamme. Meidän elämään miehen naikkoset eivät ole koskaan kuuluneet, onneksi, olisi lapsille ollut rangaistus nähdä isän sutturat meillä tai jos mies olisi pakottanut meidän menemään niitä katsomaan. Ai kauhee, miten lapset olisivat toipuneet moisesta koittelemukseta, että isä olisi pakottanut sutturat meille haukkumaan ja asumaa ja sotkemaan kotimme. Meille riitti että veivät isän ja rikkovat perheemme, enmpää en ole sallinut lapsia kiusattavan isän puolelta.
On ksäittämätöntä että mies vaihtoi lapset naikkosiin tosta noinvaan. Mikä kumma ajaa meihen pois lasten ja perheen luota? No lapsettomat sutturatb joilla ei ole työtä ja pääsevät miehen taloon ilmaseksi asumaanja kaljottelemaan.
Onneksi esti sutturoiden meille tulon eikä lapset koskaan ole saaneet nähdä isän sutturoita, siihen emme lähteneet mukaan, lapset ovat arvokkaita ja ovat nyt aikuisia ja omissa elämissään ja erittäin onnellisa. Eivät olisi jos meis olisi pakottanut sutturoiden sekaan asumaa Onneksi meis oli siinä järkevä että ei pakottanut lapsia näkemän sutturoita, sanoikin että naikkoset ovat huonoa seuraa meille eikä tuonut niitä koskaan meille. Lapset sanookin että olen maailman paras äiti kun estin sutturoiden meille tulon. Harmillista ettei isää enää ole lapset ei halua nähdä eikä lastenlapset tunne vaaria, mutta se on miehen oma valinta, ennemmin sutturat kuin omat lapset vja perhe. Hänen oli valinta. Turha itkee meidän perään, emme huoli käytettyä äijän kuvatusta likainen isä enää perheeseemme ja sukuumme. Mulla on loistavat lapet ja noppi ja koko miehen suku mienellä eimitään. olemme edelleen tekemisissä mutta mies ei. Se on nhänen murheensa.
Olemme erittäin onnellisia että meillä on kaikki, miehellä eimitään, suru vaan kun valitsi väärin ja luuli että onni tulee ilman omaia lapsia, näin ei hänelle käynyt vaa n on varmasti surullinen kun niin yksin on hän!

5

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kukaan voi ymmärtää että lapsia kiusataan ja heiltä viedään isä. Sutturat yrittää viedä miheltä kaikki, ja vielä tunkeutua hänen eksän taloon ja heitä haukkumaan, on niin katkeria.

      Kunnon isä estää aikeet ja kieltää, mutta jos suttura pakottaa niin mikäs siinä ,mitä mies voi, muuten suttura lähtee eikä miehellä ole lastaria.

      • Anonyymi

        Taas tämä sama reppana nainen veistelee jatkuvasti samoja tarinoita.
        Kulta pieni, haki aivoillesi älykkäämpää ajateltavaa ja käsillesi aikaansaava tekemistä ja jaloillesi paljon fiksumpaa kävelyreittiä!


      • Anonyymi

        Näin on. Mies joka antaa omat lapset sutturan nähtäväksi ja pakottaa lapset tulemaan sutturaa katsomaan, ei ole isä, eikä ansaitse olla enää isä.

        Surullista mieheltä joka joskus on tykännyt omista lapsista ja on nyt valmis hylkäämään ne sutturoiden takia. Ei sitä voi mitenkään ymmärtää.

        On hyvä jos lapset hylkää isän, ei semmosta isää kannata edes murehtia.


    • Anonyymi

      ero lapset ovat viikon isällä. Isä voi laitaa silloin tyttöystävän viikkoksi pois.Leikiä ktia vasta kun lapset äidillä .Sama koskee äiti,vikkoksi pois mies ystävä ja leikkiä kotia siten kun lapset isällä viikon. Pitäkö niitä uusia suhteita tuoda ihan oikeasti lasten elämän?

      • Anonyymi

        Entä sitten, kun se tyttöystävä onkin vaimo , ja , kun se poikaystävä on aviomies, eihän ne nyt kotootaan minnekkään voi mennä , eikä tarviikkaan mennä, tyhmiä ideoita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe