Mielipiteitä ja neuvoja

Anonyymi

Mitä kansa on mieltä siitä että oma puoliso katselee jatkuvasti exänsä kuvia sosiaalisesta mediasta? En usko että mieheni tietää että tiedän, kuinka otan tämän puheeksi? Itseäni tämä epävarmana häiritsee, varsikin kun tämä ex on erittäin hyvännäköinen

9

1561

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kansa on sitä mieltä, että karstulassa ei asu ainuttakaan täysjärkistä ihmistä. Sen ymmärtää kun lukee näitä teidän juttuja.

    • Anonyymi

      itteeni kyllä häirittis. Samaa olla ihmetelty että miksi vanhat äijät ja poikamiehhet naamakirjasa tykittelee puoltanuoremphien kaksosleukakuvvii. Pönkitehhäänkö sillä jotenkin omaa oloa vai onko tarkoitus ajjaakki omanikäset kauas.

      • Anonyymi

        samaa olen miettinyt ja työporukalla puhuttu että kun naiset laittaa oman kuvan faceen niin eipä ole paljon kommentoijii mutta kun hiukan photosoppaa ja glitteröö poskiin niin joka kakslahkeinen tykkää ja tykkää. Onko se siis haave jostain glitteri poskesta kun totuus on kumminki toinen. Mutta kolikolla on myös toinenki puoli mikä saa naisten laittamaan siitä naamastaan kymmeniä kuvia erikulmilta faceen kun ei se pärstä siitä muuksi totuudessa muutu.
        Ja en kyllä hyväksyisi jos mieheni kattelis ex kuvia. kenkää sais.


    • Anonyymi

      Se on se testoterooni joka jyllää.

    • Anonyymi

      Vanha suola janottaa,, minkäs mies sille voi jos se eksä miellyttää silmää vieläkin

    • Anonyymi

      No hieman kuulostaa erikoiselta tuo vanhojen heilojen kuvien katselu. Käännän tämän kysymyksen toisin päin. Minkähän takia tuon naisen pitää laittaa noita kuvia ylipäänsä tuonne nettiin? Onko ehkä hieman huomionkipeä? Itse en laita edes facebookin profiili-kuvaan omaa pärstääni, no ei se kyllä ketään edes kiinnostaisi.

      • Anonyymi

        Niinpä, tätä mietimme tuolla että miksi jonkun naisen pitää laittaa itsestään facebookin sivulle omasta naamastaan kymmeniä kuvia , joku normaali johon ei sitten miehet kilpaa tykkäilekkään ja sitten mitä eriskummallisempia photosopattuja töröhuulikuvia. Ja kun tätä tekee äitiihmiset niin ihmettelen ja ihmettelen enämpi niitä miehiä jotka niitä kuittailee. Mitä sillä haluaa näyttää. Onko se haave, vai toisille näyttäminen hei katsokees mulla tällainen kaveri ja joka ei oikeesti näytä siltä mitä kuva kertoo.
        Tietääkö ne naiset jotka facebookiin kuviaan laittaa ja ne jotka niistä tykkäilee ne ei poistu koskaan. Eikö enään saa huomiota muuten? aina uusi pärstäkuva faceen . aatella kun tällaisen lapset näitä vanhempana kahtelee.


      • Anonyymi

        Se on naama kirja, jos sinulla on koiran naama, laita se ja niin edelleen.


    • Anonyymi

      Koskea saa, mutta ei katsoa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      107
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe