Mielipiteitä ja neuvoja

Anonyymi

Mitä kansa on mieltä siitä että oma puoliso katselee jatkuvasti exänsä kuvia sosiaalisesta mediasta? En usko että mieheni tietää että tiedän, kuinka otan tämän puheeksi? Itseäni tämä epävarmana häiritsee, varsikin kun tämä ex on erittäin hyvännäköinen

9

1514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kansa on sitä mieltä, että karstulassa ei asu ainuttakaan täysjärkistä ihmistä. Sen ymmärtää kun lukee näitä teidän juttuja.

    • Anonyymi

      itteeni kyllä häirittis. Samaa olla ihmetelty että miksi vanhat äijät ja poikamiehhet naamakirjasa tykittelee puoltanuoremphien kaksosleukakuvvii. Pönkitehhäänkö sillä jotenkin omaa oloa vai onko tarkoitus ajjaakki omanikäset kauas.

      • Anonyymi

        samaa olen miettinyt ja työporukalla puhuttu että kun naiset laittaa oman kuvan faceen niin eipä ole paljon kommentoijii mutta kun hiukan photosoppaa ja glitteröö poskiin niin joka kakslahkeinen tykkää ja tykkää. Onko se siis haave jostain glitteri poskesta kun totuus on kumminki toinen. Mutta kolikolla on myös toinenki puoli mikä saa naisten laittamaan siitä naamastaan kymmeniä kuvia erikulmilta faceen kun ei se pärstä siitä muuksi totuudessa muutu.
        Ja en kyllä hyväksyisi jos mieheni kattelis ex kuvia. kenkää sais.


    • Anonyymi

      Se on se testoterooni joka jyllää.

    • Anonyymi

      Vanha suola janottaa,, minkäs mies sille voi jos se eksä miellyttää silmää vieläkin

    • Anonyymi

      No hieman kuulostaa erikoiselta tuo vanhojen heilojen kuvien katselu. Käännän tämän kysymyksen toisin päin. Minkähän takia tuon naisen pitää laittaa noita kuvia ylipäänsä tuonne nettiin? Onko ehkä hieman huomionkipeä? Itse en laita edes facebookin profiili-kuvaan omaa pärstääni, no ei se kyllä ketään edes kiinnostaisi.

      • Anonyymi

        Niinpä, tätä mietimme tuolla että miksi jonkun naisen pitää laittaa itsestään facebookin sivulle omasta naamastaan kymmeniä kuvia , joku normaali johon ei sitten miehet kilpaa tykkäilekkään ja sitten mitä eriskummallisempia photosopattuja töröhuulikuvia. Ja kun tätä tekee äitiihmiset niin ihmettelen ja ihmettelen enämpi niitä miehiä jotka niitä kuittailee. Mitä sillä haluaa näyttää. Onko se haave, vai toisille näyttäminen hei katsokees mulla tällainen kaveri ja joka ei oikeesti näytä siltä mitä kuva kertoo.
        Tietääkö ne naiset jotka facebookiin kuviaan laittaa ja ne jotka niistä tykkäilee ne ei poistu koskaan. Eikö enään saa huomiota muuten? aina uusi pärstäkuva faceen . aatella kun tällaisen lapset näitä vanhempana kahtelee.


      • Anonyymi

        Se on naama kirja, jos sinulla on koiran naama, laita se ja niin edelleen.


    • Anonyymi

      Koskea saa, mutta ei katsoa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe