Onko kellään? Mitä hyvää tai huonoa?
Meenkö hakeen?
Vai onko saatavillakaan?
Brother MFC L2750DW
14
945
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan ok vekotin! Vaan se windowsin tulostusongelma, Saa ihmisiä haukkumaan hyviä tulostimia.
- Anonyymi
Microsoftilta erittäin vakava varoitus Windows-käyttäjille! Se vuotaa nyt!
- Anonyymi
W10 on täys paska!!!! Saatanan vähän toimivia pelejä ja nekin harvat täyttä paskaa ja todella antiikkinen systeemi, koko ajan saa säätää järjestelmaa ja asennella ajureita uudestaan, tuossahan menee mielenterveys ja pää sekaisin kun tuommoisella yrittää jotakin tehdä.
Haittaohjelmien häätäminen saa ihan raivon partaalle, kun se ei tunnu onnistuvan millään.
Pelatessa kaatuilee jatkuvasti ja vidokuvakin nykii 4 sekunnin välein.
Äänet on tajuttoman surkeat.
Hyytävä vakoilu vie kaikki juttusi ja kuuntelee ja katselee sua.
Selittäkää miksi joku käyttäisi windows 10:ntä, joo on se ilmainen, kun osaa warettaa - Anonyymi
Windows on onneton paska, ensin Wov, sitten hidastuu, hidastuu, hidastuu ...ja lopulta hyytyy..
- Anonyymi
windows on kyllä paska
mitä hel**tin järkee on siinä, että windowsin perusasetukset on päin persettä. virukset ei löydy, kun joku fiksu on pättänyt, että windows-käyttäjän ei oletusarvoisesti tarvitse nähdä kaikkia koneellaan olevia tiedostoja. ja loppujen lopuksi aika harva osaa näitä ihan perusasetuksia muuttaa. täälläkin monilla eri sivuilla opetetaan päivittäin, miten folder optioneista saa näkyviin kaiken mitä koneella on. - Anonyymi
Windows on kasa paskaa!
Asensin windows :n eikä löydä edes päivityksiä. Windows update puksuttaa "päivityksiä tarkastetaan" tekstejä tunteja mutta mitään ei löydy, eikä edes uudelleenkäynnistys auta. Wittu mitä paskaa! - Anonyymi
Windows = jatkuva maksaminen- käyttöjärjestelmän tuki loppuu, mene ostamaan uusi- uudempi tiedostomuoto ei aukea, mene ostamaan uusi
- Anonyymi
Paska on, Windows ruhjoo koneesi
Montako sekuntti?
"Uutta Windowsia ei kannata yrittää päivittää HP koneille. Uusi Windows saattaa rikkoa HP valmistaman tietokoneen UEFI-bios-järjestelmän (Basic Input-Output System). Windows päivityksistä kannattaa pysytellä kaukana. Toistaiseksi ei ole tiedossa, mistä ongelma johtuu, mutta joidenkin käyttäjien mukaan heidän tietokoneensa bios on vioittunut Windowsin päivityksen seurauksena.
Ongelma ilmenee siten, että Windowsin päivityksen jälkeen tietokoneen bios ei enää suostu tallentamaan käyttäjän tekemiä asetuksia, kuten käynnistysjärjestyksen muutosta." - Anonyymi
Kakkaläjä W10 hajottaa dvd asemia.. usb tikkuja,, ssd asemia,, bioksia..
- Anonyymi
Tuskaa ja valetta
Win 10 vikoja yritetään aina syytää muuta, käyttäjää, konetta tai lisälaitteita, vaihka vika on vain ja ainoastaan windowsissa!
Että se siittä! - Anonyymi
Windows 10 ei ole odotusten mukainen
Uusimpana käyttöjärjestelmänä Windows 10 on herättänyt käyttäjien huomion maailmanlaajuisesti suuren muutoksensa vuoksi. Tähän mennessä Windows 10: ää on käyttänyt yli 800 miljoonaa käyttäjää.
Vaikka Windows 10 on suosituin työpöydän käyttöjärjestelmä, monilla käyttäjillä on siitä edelleen suuria valituksia, koska se tuo heille aina ongelmia. Esimerkiksi Resurssienhallinta on rikki, VMWare-yhteensopivuusongelmia esiintyy, Windows-päivitykset poistavat käyttäjän tiedot jne. - Anonyymi
w11 rikkoo koneita
Microsoft sanoo suoraan: Käyttäjien puheita tallennetaan ja kuunnellaan
Microsoft teki tietosuojalausekkeeseensa muutoksen, mutta ei sanonut keskeyttävänsä käyttäjien kuuntelua.
Yhdysvaltalainen teknologiayhtiö Microsoft on muuttanut tietosuojalausekettaan. Yhtiö kertoi uutistoimisto Reutersille, että syynä on viime viikkoina pintaan noussut eri teknologiayhtiöiden tapa antaa käyttäjiltä tallennettuja ääninäytteitä muiden ihmisten kuunneltaviksi.
Lue lisää: Microsoft tallentaa Skype-puheluita – avustajat voivat kuunnella keskusteluja
Kyse on pienestä osasta äänikomentoja, joita käyttäjät ovat antaneet puhetta tulkitseville digitaalisille avustajille. Microsoftin tapauksessa sen nimi on Cortana, mutta samaa kuuntelua harjoittavat myös ainakin Apple, Google, Amazon ja Facebook. Yhtiöitä on arvosteltu muun muassa siitä, että komentojen päätymisestä vieraiden korviin ei ole kerrottu selvästi käyttäjille.
– Tajusimme viime aikoina esitettyjen kysymysten perusteella, että meidän pitäisi paremmin täsmentää että joskus ihmiset tarkistavat tätä sisältöä, Microsoft totesi Reutersille.
Tietosuojalausekkeen muutokset näkyvät myös sen suomenkielisessä versiossa. Siinä sanotaan nyt, että "käsittelemme henkilökohtaisia tietoja [...] sekä automaattisilla että manuaalisilla (ihmisvoimaan perustuvilla) menetelmillä".
Lisäksi Microsoft sanoo, että "tarkistamme manuaalisesti esimerkiksi lyhyitä ääninäytteitä, joiden alkuperän tunnistettavuuden olemme pyrkineet poistamaan. Niiden avulla parannamme puhepalveluitamme, kuten tunnistusta ja käännöstä".
Microsoft käyttää paitsi Cortanasta, myös Skypestä kerättyjä ääninäytteitä palvelujensa parantamiseen. Näytteitä kuuntelevat ihmiset ovat sekä Microsoftin että ulkopuolisten yritysten palkkalistoilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows on onneton paska, ensin Wov, sitten hidastuu, hidastuu, hidastuu ...ja lopulta hyytyy..
Niin on! mutta ei toimi! Windoosa pörähti kuin pieru ja kaatu. jälleen.
- Anonyymi
Mietin tässä:
Onko tyhmyys windowsin käytön edellytys vai seuraus windowsin käytöstä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492690
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541679Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461674Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1501401- 661348
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3021223The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut141195- 156996
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek24950Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58899