Brother MFC L2750DW

Anonyymi

Onko kellään? Mitä hyvää tai huonoa?
Meenkö hakeen?
Vai onko saatavillakaan?

14

984

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan ok vekotin! Vaan se windowsin tulostusongelma, Saa ihmisiä haukkumaan hyviä tulostimia.

      • Anonyymi

        Microsoftilta erittäin vakava varoitus Windows-käyttäjille! Se vuotaa nyt!


      • Anonyymi

        W10 on täys paska!!!! Saatanan vähän toimivia pelejä ja nekin harvat täyttä paskaa ja todella antiikkinen systeemi, koko ajan saa säätää järjestelmaa ja asennella ajureita uudestaan, tuossahan menee mielenterveys ja pää sekaisin kun tuommoisella yrittää jotakin tehdä.
        Haittaohjelmien häätäminen saa ihan raivon partaalle, kun se ei tunnu onnistuvan millään.
        Pelatessa kaatuilee jatkuvasti ja vidokuvakin nykii 4 sekunnin välein.
        Äänet on tajuttoman surkeat.
        Hyytävä vakoilu vie kaikki juttusi ja kuuntelee ja katselee sua.

        Selittäkää miksi joku käyttäisi windows 10:ntä, joo on se ilmainen, kun osaa warettaa


      • Anonyymi

        Windows on onneton paska, ensin Wov, sitten hidastuu, hidastuu, hidastuu ...ja lopulta hyytyy..


      • Anonyymi

        windows on kyllä paska
        mitä hel**tin järkee on siinä, että windowsin perusasetukset on päin persettä. virukset ei löydy, kun joku fiksu on pättänyt, että windows-käyttäjän ei oletusarvoisesti tarvitse nähdä kaikkia koneellaan olevia tiedostoja. ja loppujen lopuksi aika harva osaa näitä ihan perusasetuksia muuttaa. täälläkin monilla eri sivuilla opetetaan päivittäin, miten folder optioneista saa näkyviin kaiken mitä koneella on.


      • Anonyymi

        Windows on kasa paskaa!

        Asensin windows :n eikä löydä edes päivityksiä. Windows update puksuttaa "päivityksiä tarkastetaan" tekstejä tunteja mutta mitään ei löydy, eikä edes uudelleenkäynnistys auta. Wittu mitä paskaa!


      • Anonyymi

        Windows = jatkuva maksaminen- käyttöjärjestelmän tuki loppuu, mene ostamaan uusi- uudempi tiedostomuoto ei aukea, mene ostamaan uusi


      • Anonyymi

        Paska on, Windows ruhjoo koneesi
        Montako sekuntti?

        "Uutta Windowsia ei kannata yrittää päivittää HP koneille. Uusi Windows saattaa rikkoa HP valmistaman tietokoneen UEFI-bios-järjestelmän (Basic Input-Output System). Windows päivityksistä kannattaa pysytellä kaukana. Toistaiseksi ei ole tiedossa, mistä ongelma johtuu, mutta joidenkin käyttäjien mukaan heidän tietokoneensa bios on vioittunut Windowsin päivityksen seurauksena.

        Ongelma ilmenee siten, että Windowsin päivityksen jälkeen tietokoneen bios ei enää suostu tallentamaan käyttäjän tekemiä asetuksia, kuten käynnistysjärjestyksen muutosta."


      • Anonyymi

        Kakkaläjä W10 hajottaa dvd asemia.. usb tikkuja,, ssd asemia,, bioksia..


      • Anonyymi

        Tuskaa ja valetta
        Win 10 vikoja yritetään aina syytää muuta, käyttäjää, konetta tai lisälaitteita, vaihka vika on vain ja ainoastaan windowsissa!
        Että se siittä!


      • Anonyymi

        Windows 10 ei ole odotusten mukainen
        Uusimpana käyttöjärjestelmänä Windows 10 on herättänyt käyttäjien huomion maailmanlaajuisesti suuren muutoksensa vuoksi. Tähän mennessä Windows 10: ää on käyttänyt yli 800 miljoonaa käyttäjää.

        Vaikka Windows 10 on suosituin työpöydän käyttöjärjestelmä, monilla käyttäjillä on siitä edelleen suuria valituksia, koska se tuo heille aina ongelmia. Esimerkiksi Resurssienhallinta on rikki, VMWare-yhteensopivuusongelmia esiintyy, Windows-päivitykset poistavat käyttäjän tiedot jne.


      • Anonyymi

        w11 rikkoo koneita

        Microsoft sanoo suoraan: Käyttäjien puheita tallennetaan ja kuunnellaan

        Microsoft teki tietosuojalausekkeeseensa muutoksen, mutta ei sanonut keskeyttävänsä käyttäjien kuuntelua.
        Yhdysvaltalainen teknologiayhtiö Microsoft on muuttanut tietosuojalausekettaan. Yhtiö kertoi uutistoimisto Reutersille, että syynä on viime viikkoina pintaan noussut eri teknologiayhtiöiden tapa antaa käyttäjiltä tallennettuja ääninäytteitä muiden ihmisten kuunneltaviksi.
        Lue lisää: Microsoft tallentaa Skype-puheluita – avustajat voivat kuunnella keskusteluja
        Kyse on pienestä osasta äänikomentoja, joita käyttäjät ovat antaneet puhetta tulkitseville digitaalisille avustajille. Microsoftin tapauksessa sen nimi on Cortana, mutta samaa kuuntelua harjoittavat myös ainakin Apple, Google, Amazon ja Facebook. Yhtiöitä on arvosteltu muun muassa siitä, että komentojen päätymisestä vieraiden korviin ei ole kerrottu selvästi käyttäjille.

        – Tajusimme viime aikoina esitettyjen kysymysten perusteella, että meidän pitäisi paremmin täsmentää että joskus ihmiset tarkistavat tätä sisältöä, Microsoft totesi Reutersille.

        Tietosuojalausekkeen muutokset näkyvät myös sen suomenkielisessä versiossa. Siinä sanotaan nyt, että "käsittelemme henkilökohtaisia tietoja [...] sekä automaattisilla että manuaalisilla (ihmisvoimaan perustuvilla) menetelmillä".

        Lisäksi Microsoft sanoo, että "tarkistamme manuaalisesti esimerkiksi lyhyitä ääninäytteitä, joiden alkuperän tunnistettavuuden olemme pyrkineet poistamaan. Niiden avulla parannamme puhepalveluitamme, kuten tunnistusta ja käännöstä".

        Microsoft käyttää paitsi Cortanasta, myös Skypestä kerättyjä ääninäytteitä palvelujensa parantamiseen. Näytteitä kuuntelevat ihmiset ovat sekä Microsoftin että ulkopuolisten yritysten palkkalistoilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Windows on onneton paska, ensin Wov, sitten hidastuu, hidastuu, hidastuu ...ja lopulta hyytyy..

        Niin on! mutta ei toimi! Windoosa pörähti kuin pieru ja kaatu. jälleen.


    • Anonyymi

      Mietin tässä:
      Onko tyhmyys windowsin käytön edellytys vai seuraus windowsin käytöstä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3371
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2066
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1865
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1861
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1778
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1420
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1367
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe