Mikähän lie tullut kun Firefox -selaimen maiostenestäjä yhtä-äkkiä lakkasi toimimasta? Estettyjä mainoksia on nolla ja kaikki mainokset pääsee läpi ruudulle häiritsemään. Estolistoja on klikattuna päälle ja päivitetty, samoin tietysti AdBlock -liitännäinen on kytketty päälle, mutta siitä huolimatta ei toimi.
Koneena Windows 10 läppäri, Firefox päivitetty ajan tasalle, versio 102,0.
Ihan kuin ongelma olisi ilmaantunut viime päivityksen jälkeen?
Firefoxin ad-blocker ei toimi
11
559
Vastaukset
- Anonyymi
Ei pitäisi käyttää noita ihme virityksiä, poista ne roska ohjelmat, Windowsissa on mailman paras selain, ei siihen mitään haitakkeita tarvitse mennä asetelemaan.
- Anonyymi
Maailman pahimmasta kerrotaan MS sivuilla
"Edgen ponnahdusikkunoiden esto ei voi estää sivustomainoksia. Edge ei myöskään estä ponnahdusikkunan avautumista, jos valitset painikkeen tai linkin verkkosivulta."
- Anonyymi
Ublock Orgin kyllä toimii.
- Anonyymi
Näin on, tuota minäkin käytän.
- Anonyymi
Eihän nykyaikana ffox edes tarvitse mainostenestäjää. Tässä nyt olen jo vuosikausia käyttänyt, eikä mainokset ole olleet haittana (Ubuntu).
Selvitäppä aluksi, että mikä ominaisuus Ffoxissa ne mainokset estää.- Anonyymi
Joku minkä U on sinne asentanut, katso itse koska en viitsi teille tulla.
- Anonyymi
Minun piraattikopiossani adblock toimii ihan hyvin.
Voin myydä kopiosta kopion asevelihintaan. Tuletko hakemaan? - Anonyymi
Käytän Firefox'a, eikä minulla ole mainosten estäjää.
Eikä tule mainoksia.
Sinulla on todennäköisesti 'virus'.- Anonyymi
Kummasti vaan on
"Estetty tällä sivulla9"
Ublock O:lla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummasti vaan on
"Estetty tällä sivulla9"
Ublock O:lla.Annoin potkut sille Firefoxin AdBlockerille ja laitoin tilalle tuon Ublock Originin, ainakin nyt heti ei mainoksia näy tällä sivulla, on estänyt 7 mainosta.
Laitoin varmuuden vuoksi Windows Defenderin tekemään täysi skannaus koneelle, ainakaan pikatarkistuksilla ei ole löytynyt mitään.
Ei ole mitään aavistustakaan mistä koneelle olisi voinut virus ilmestyä kun en seikkaile millään aikuisviihdesivuilla tms. epämääräisillä sivuilla.
- Anonyymi
IPad:llä se ei toimi, oltava Safari, joka ei ole tietoturvallinen. Muilla toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1645258
- 114198
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513675Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032955Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792678Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62098- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121358Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621234Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4081219