En ikinä uskonu et musta

Anonyymi

tulee uusi äiti jonkun lapsille. Nyt mulla on 10 henkinen lapsiperhe ja olen sen pehreen äiti eli kasvattaja. Itellä on kaksi isoa lasta ja miehellä on kuusi kersaa.
Onneksi mies vaihtoi muhun, näki mussa jotain suurta että pystyn kasvattamaan sen kakarat. Jätti entisen naisensa ja vaithoi muhun, Olen kyläkaunis ja ihana, mutta olen myös upee äiti hänen lapsilleen, josta saa olla mustasukkainenkin, se on kivaa.

Olen nyt kotiäiti ja hoidan kaikki kotityöt ja lasten asiat.
En ikinä uskonut että mulla on joskus näin paljon lapsia. Mies kyllä näki mussa jotian suurta kun jätti eksänsä. On ihanaa määrätä ja komentaa. Tiedän olevani tarpeellinen ja lapset htykkää kovasti. Miehenlapset on kyllä aika raskaita, ja hankalia, mmutta kyll pärjään, kun oikein on rajat ja komennot.

Ajatella et jus tmä olin miehen mielestä oiekee ihminen. Kyllä taas voi nenäänsä nostaa kun on vaan paras ja hyvä kaikessa.
Eihän ne meihen kersat paljoo täällä ole se on hyvä, mutta sen ajan kun ovat poissa on tehtävä valmisteluita mitä teettää ja miten komentaa, jotei sitten tule äkisiti asiat esiin. Eksel taulukossa on kaikki hyvin tehty. Kovasti nesotkee ja haittaa meidän elämää mutta riviin vaan komento. Ei kyl onnistu, kunm ieskin on niin lepsu. Ei ksokaankomenna, se jää mulle. Sitten vaan ulos miettimään... onneks ei tarvi käydä töissä, mies käy ja mä saan joskus edes levätä. Rankkaa on, en suosittele teille, huh huh, kun pyörittää kakaralauma niin on se rankkaa. Mihen kakarat on pahimpia.

6

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trolli uransa huipulla 😂😂😂

    • Anonyymi

      En minäkään. Mutta meitä uusiä äitej tarvitaan, ja siksi mies niitä hanakasti etsiikin. Olemme tärkeitä heille ja heidän lapssilleen, kasvatamme ja ohjeistamme ja autamme ja teemme kaikkemme, autamme myös miehen sukua ralousasioistta, kun eivät osaa rahaa käyttää.

      Uusi äiti ei jouda edes töihin siksi ion hyvä että mies on töissä ja hyvä palkkaisessa, niin uusi äiti voi olla kotona ja edustaa ja shoppailla.

      Lapset ovat yleensä aika hakoteilla ja heikkoja kaikessa, joten uuden äiti kasvatus on tärkeetä jotta heistä tulee normaaleita ihmisiä.
      Monesti kukaan ei arvosta eikä kunnioita uusia äitejä, joten kunnioitusta ei tarvi myäskään meihen puolelle antaa aan kovaa komentoa ja täsmällisyyttä ja vaatimsita. Se ksvattaa lapsista hyviä tulevaisuudessa.

      • Anonyymi

        Trolli uransa huipulla ,buhahahaaa🤣


    • Anonyymi

      Toi on totta. Entiset äidit jättävät kaikki uudelle äidille. On se kumma. Onneksi mies osaa etsiä uutta äitiä lapsilleen muuten jäsivät heitteille, mies kun tienaa rahaa jotta perhe elää. Uusi äiti on lapsille lottovoitto, joka ohjaa ja auttaa heitä ja on tarvittaessa aina siinä.

      • Anonyymi

        Muista lääkkeesi.


      • Anonyymi

        Toi ei ole totta. Entiset isät ei jätä kaikkea uudelle isäpuolelle . On se kumma. Onneksi nainen osaa etsiä uutta miestä itselleen ei lapsilleen uutta isää , kun niillä on jo hyvä isä. Jos nainen jää yksin ei sekään huono vaihtoehto, nainen kun tienaa itse hyvin niin rahaa on jotta perhe elää. Uusi mies on lapsille isäpuoli , joka ohjaa ja auttaa heitä ja on tarvittaessa aina siinä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      90
      1466
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1023
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      382
      857
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      155
      843
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      719
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      631
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    Aihe