Millaista palvelua olette saaneet Katinkullan Classic Pizzassa? Hyvät pizzat sieltä saa niin kuin muissakin ketjun ravintoloissa, mutta missään muualla ei ole yhtä työhönsä (vai peräti elämäänsä) kyllästyneitä tarjoilijoita. Minkäänlaista hymyn tapaistakaan ei irronnut edes maksuvaiheessa ja törmätessään lapsen penkkiin vittuuntunut ilme muuttui vain enemmän vittuuntuneeksi. Normaali tarjoilihan olisi tällaista pyytänyt anteeksi van tämä selvästi kiroili vain mielessään.
Ja mikä juttu, että pöytää ei voi varata? Miksi ihmeessä? Isolla porukalla ei kannata ravintoloihin ilman varauksia mennä. Pitää vaan tulla kuulemma katsomaan. Naurettavaa. Ettäkö ajettaisiin 10 henkilön kanssa katsomaan, että mahdutaanko ravintolaan. Sittenkö syötäisiin vuorotellen, jos ei olisi tarpeeksi tilaa tai vaihtoehtoisesti kaikki eripuolilla ravintolaa. Laskuuden merkki, että varausta ei saa tehdä.
Calassic Pizza
9
922
Vastaukset
- Anonyymi
Pitzzat älyttömän hyviä mutta se on ikävää kun ei saa pöytää varata..
- Anonyymi
Pari kertaa syötiin pizzat siellä viikonloppuna. Pizzat hyviä, odotteluttaa ja tosi pienet pöydät. Tilatessa juoman saa pöytään heti, niin paremmin jaksaa odotella pizzaa.
- Anonyymi
Messissä saa tehdä varauksen. Kerran yritin Classiciin tehdä varauksen ja puhelimeen vastanneella henkillöllä kaatui äänestä päätellen kuppi, kun sanoin vieväni rahani Messiin, kun ei pöytää saanut varata. Mitä siitä nyt suuttumaan, jos eivät voi antaa sitä, mitä pyydettiin.
- Anonyymi
Jos ruoka tehdään rakkaudella se maistuu paremmalta, tylsät kokit ja tarjoilijat pilaavat ruoan energian ja ravintolatunnelman :( Sama S-Marketissa, menee fiilis käydä kaupassa, kun myyjät niin happamia!
- Anonyymi
Pöytävarauksia ravintolat eivät ota yksinkertaisesti siitä syystä että jatkuvalla kierrolla saadaan tehtyä enemmän rahaa. Jos varauksia otettaisiin niin yksi pöytä olisi vähintään 1,5 tuntia varattuna että seurue ehtisi syödä, sitten vasta voisi ottaa samaan pöytään uuden varauksen. Jonotussysteemillä samassa pöydässä ehtii syödä sen 1,5 tunnin aikana ainakin kaksi seuruetta, siitä voi laskea että kumpi kannattaa...
- Anonyymi
Aivan yli hinnoiteltuja lättyjä siellä tarjottiin..Ei kiitos toistamiseen..!
- Anonyymi
Kaikille ne on saman hintaisia, köyhille kallista
- Anonyymi
4,50 e Ei kuitii
- Anonyymi
Perspillua niin homma ratkee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy506449Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2525585Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2363011Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,882808Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171502525- 742212
Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina612070- 801925
- 2141831
Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.3811420