Millaista palvelua olette saaneet Katinkullan Classic Pizzassa? Hyvät pizzat sieltä saa niin kuin muissakin ketjun ravintoloissa, mutta missään muualla ei ole yhtä työhönsä (vai peräti elämäänsä) kyllästyneitä tarjoilijoita. Minkäänlaista hymyn tapaistakaan ei irronnut edes maksuvaiheessa ja törmätessään lapsen penkkiin vittuuntunut ilme muuttui vain enemmän vittuuntuneeksi. Normaali tarjoilihan olisi tällaista pyytänyt anteeksi van tämä selvästi kiroili vain mielessään.
Ja mikä juttu, että pöytää ei voi varata? Miksi ihmeessä? Isolla porukalla ei kannata ravintoloihin ilman varauksia mennä. Pitää vaan tulla kuulemma katsomaan. Naurettavaa. Ettäkö ajettaisiin 10 henkilön kanssa katsomaan, että mahdutaanko ravintolaan. Sittenkö syötäisiin vuorotellen, jos ei olisi tarpeeksi tilaa tai vaihtoehtoisesti kaikki eripuolilla ravintolaa. Laskuuden merkki, että varausta ei saa tehdä.
Calassic Pizza
9
992
Vastaukset
- Anonyymi
Pitzzat älyttömän hyviä mutta se on ikävää kun ei saa pöytää varata..
- Anonyymi
Pari kertaa syötiin pizzat siellä viikonloppuna. Pizzat hyviä, odotteluttaa ja tosi pienet pöydät. Tilatessa juoman saa pöytään heti, niin paremmin jaksaa odotella pizzaa.
- Anonyymi
Messissä saa tehdä varauksen. Kerran yritin Classiciin tehdä varauksen ja puhelimeen vastanneella henkillöllä kaatui äänestä päätellen kuppi, kun sanoin vieväni rahani Messiin, kun ei pöytää saanut varata. Mitä siitä nyt suuttumaan, jos eivät voi antaa sitä, mitä pyydettiin.
- Anonyymi
Jos ruoka tehdään rakkaudella se maistuu paremmalta, tylsät kokit ja tarjoilijat pilaavat ruoan energian ja ravintolatunnelman :( Sama S-Marketissa, menee fiilis käydä kaupassa, kun myyjät niin happamia!
- Anonyymi
Pöytävarauksia ravintolat eivät ota yksinkertaisesti siitä syystä että jatkuvalla kierrolla saadaan tehtyä enemmän rahaa. Jos varauksia otettaisiin niin yksi pöytä olisi vähintään 1,5 tuntia varattuna että seurue ehtisi syödä, sitten vasta voisi ottaa samaan pöytään uuden varauksen. Jonotussysteemillä samassa pöydässä ehtii syödä sen 1,5 tunnin aikana ainakin kaksi seuruetta, siitä voi laskea että kumpi kannattaa...
- Anonyymi
Aivan yli hinnoiteltuja lättyjä siellä tarjottiin..Ei kiitos toistamiseen..!
- Anonyymi
Kaikille ne on saman hintaisia, köyhille kallista
- Anonyymi
4,50 e Ei kuitii
- Anonyymi
Perspillua niin homma ratkee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al962335Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/221814Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1241582Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden161270- 811232
- 1271169
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka135909Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29817Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80816"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!43743