Millaista palvelua olette saaneet Katinkullan Classic Pizzassa? Hyvät pizzat sieltä saa niin kuin muissakin ketjun ravintoloissa, mutta missään muualla ei ole yhtä työhönsä (vai peräti elämäänsä) kyllästyneitä tarjoilijoita. Minkäänlaista hymyn tapaistakaan ei irronnut edes maksuvaiheessa ja törmätessään lapsen penkkiin vittuuntunut ilme muuttui vain enemmän vittuuntuneeksi. Normaali tarjoilihan olisi tällaista pyytänyt anteeksi van tämä selvästi kiroili vain mielessään.
Ja mikä juttu, että pöytää ei voi varata? Miksi ihmeessä? Isolla porukalla ei kannata ravintoloihin ilman varauksia mennä. Pitää vaan tulla kuulemma katsomaan. Naurettavaa. Ettäkö ajettaisiin 10 henkilön kanssa katsomaan, että mahdutaanko ravintolaan. Sittenkö syötäisiin vuorotellen, jos ei olisi tarpeeksi tilaa tai vaihtoehtoisesti kaikki eripuolilla ravintolaa. Laskuuden merkki, että varausta ei saa tehdä.
Calassic Pizza
9
1020
Vastaukset 9
- Anonyymi
Pitzzat älyttömän hyviä mutta se on ikävää kun ei saa pöytää varata..
- Anonyymi
Pari kertaa syötiin pizzat siellä viikonloppuna. Pizzat hyviä, odotteluttaa ja tosi pienet pöydät. Tilatessa juoman saa pöytään heti, niin paremmin jaksaa odotella pizzaa.
- Anonyymi
Messissä saa tehdä varauksen. Kerran yritin Classiciin tehdä varauksen ja puhelimeen vastanneella henkillöllä kaatui äänestä päätellen kuppi, kun sanoin vieväni rahani Messiin, kun ei pöytää saanut varata. Mitä siitä nyt suuttumaan, jos eivät voi antaa sitä, mitä pyydettiin.
- Anonyymi
Jos ruoka tehdään rakkaudella se maistuu paremmalta, tylsät kokit ja tarjoilijat pilaavat ruoan energian ja ravintolatunnelman :( Sama S-Marketissa, menee fiilis käydä kaupassa, kun myyjät niin happamia!
- Anonyymi
Pöytävarauksia ravintolat eivät ota yksinkertaisesti siitä syystä että jatkuvalla kierrolla saadaan tehtyä enemmän rahaa. Jos varauksia otettaisiin niin yksi pöytä olisi vähintään 1,5 tuntia varattuna että seurue ehtisi syödä, sitten vasta voisi ottaa samaan pöytään uuden varauksen. Jonotussysteemillä samassa pöydässä ehtii syödä sen 1,5 tunnin aikana ainakin kaksi seuruetta, siitä voi laskea että kumpi kannattaa...
- Anonyymi
Aivan yli hinnoiteltuja lättyjä siellä tarjottiin..Ei kiitos toistamiseen..!
- Anonyymi
Kaikille ne on saman hintaisia, köyhille kallista
- Anonyymi
4,50 e Ei kuitii
- Anonyymi
Perspillua niin homma ratkee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu521197- 16835
- 63735
- 68732
- 47704
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131625Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9550Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45518Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8510- 4482
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24473Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113444- 16431
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 36425
- 34414
- 35409