Duuman puhemies jyrähtää Lappeenrannan kaupunginjohtajalle. Volodin kertoo vastaavansa viestillään suoraan Lappeenrannan kaupunginjohtaja Kimmo Jarvalle, joka on Volodinin mukaan ”esittänyt ajatuksen, että Lappeenrantaan sijoitetaan Naton tukikohta, koska se luo turvallisuudentunnetta”.
Lappeenrannassa taas johto sekoilee, vai sekoiliko
18
126
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt alkoi Venäjän uhkailu Suomen Nato-tiestä ... - Etelä-Saimaa
https://www.esaimaa.fi/uutissuomalainen/4707433 - Anonyymi
Vihollisuuksien puhjetessa Venäjän ohjusiskut kohdistuvat keskussairaalaan, Iso Kristiinaan, vanhusten hoivakoteihin ja lasten päiväkotiin.
- Anonyymi
Huh huh...sitä ollaa siis pikkuisen vainoissa.otaha lääkkeet
- Anonyymi
Kuulin että siellä ammottaa kauppakeskukset tyhjyyttään ja tämä kaveri vain ehdottelee tuollaista, alueen yrittäjien pitäisi nousta kaupunginjohtajaa vastaan ja vaatia viraltapanoa elinkeinonharjoittajien elannon tuhoamisesta entisestään.
Usastako hän luulee ostavia asiakkaita saatavan, vai Britanniasta? Miksi Jarva mielistelee läpimätää maan johtoa? Kaupunki autioituu joka tapauksessa vaikka nato lupailisi kuinka suuria rahoja tahansa.- Anonyymi
Ei ammota kauppakeskukset tyhjyyttään, todella paljon käy suomalaisia ostajia. Täällä on nyt mukavaa, näin on paras, ei kaivata venäläisiä ostoksille.
- Anonyymi
Da Igor
- Anonyymi
Lentomelun vuoksi ei keskellä kaupunkia voi olla pysyvää sotilaslentokenttää, sen tietänee kaupunginjohtajakin. Huvittavaa silti tuo örkkien uhittelu, edelleen pyrkivät sanelemaan mitä rajan tällä puolella päätetään.
- Anonyymi
Tuski Jarva mitään tukikohtien perustamisesta tietää kun
ei siitä tiedä edes neuvotteluissa mukana olleetkaan
Trollien paska puhetta- Anonyymi
Tulihan tuo alueuutisissakin, että Lappeenranta mielii tänne naton tukikohtaa kun on tuo tyhjäkäynnillä oleva lentokenttäkin.
- Anonyymi
Aika huvittavaa sinällään vaikka järjellä ajatteleva ihminen tajuaa että suomen keplotteleva kanalauma ei suostu turkin johtajan ehtoihin joten nato ovet pysyy suomelta visusti lukossa.se on vaan tosiasia
- Anonyymi
Ainahan Lappeenrannassa on sekoiltu, miten tää nyt on poikkeus.
- Anonyymi
Jarva on ihan hupiukko. Aika ajoin päästää näitä aivopieruja julkisuuteen.
- Anonyymi
Puhuivat Nesteellä kaffittelevat miehet että Ikean tontille kaavaillaan ytinkärkiä..tais olla hupiukkoja.
- Anonyymi
Niinpä, vetyä ja atomia
- Anonyymi
Jarva JYRÄHTI duumalle!!!!!
- Anonyymi
Kansallissosialististen poliisien ja vartijoiden kaupunki.
Euroopan vihrein kaupunki.
Poliisit ne vaan huumekauppaa johtaa ja huumaa porukkaa, ei se järki oikein sitten luista?
Tossa oli muuten joku vuosi sitten hyvä juttu, kun nuo naispoliisit totes, että "Onko siitä rikollisesta elämästä ollut koskaan mitään hyötyä?". Ovat nääs 14 vuotiaasta saakka vetäneet vinttä pimeeksi huumausaineilla, parikymmentävuotta.
Vielä kun tietäis, mitä ne nyt sitten oikein olettaa estävänsä ... mut pornonäyttelijäksihän nuo sitten vaati ... kuulemma jotain velkaa kaupungille, pitäisi olla useista murhanyrityksistä kiitollisena?
Kovaa kusetusta KAUPUNGIN TAHOLTA.
Nyt ne vaan tietää ihan koko maailmassa, minkälainen RIKOLLINEN KAUPUNKI ON KYSEESSÄ. - Anonyymi
Natsit ja natsi terrorismi on muuten ihan SUOMEN VALTIOLLISEN POLIISIN JÄRJESTÄMÄ, perustuu tuohon stalkkaamiseen & huumaamiseen. Tarkoituksena irrottaa Suomi EU:sta ja NATOSTA.
Aineita tulee perseeseen vaikkei niitä kukaan halua ... jotenkin niin itäsaksalaista venäjän huoraamista?- Anonyymi
Suosittelen kuntouttavaa työtoimintaa ja psykiatrisen osaston palveluja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.546269Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652733Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️181854- 1461826
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1351708Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181690Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?281470- 1021457
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411196Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141163