Olen 14v. Tyttö, olen pan seksuaalisesta suuntautumiseltani, mutta.. en pysty seurustelemaan, haluan seurustella, haluan olla yhdessä, mutta kun alan seurustelemaan jonkun kanssa ahdistun hirveästi ja haluan vain lopettaa suhteen. Mitä teen? Miksi en voi seurustella? Enkö olekkaan Pan? Osaisiko joku auttaa?
Mikä/kuka olen?
Anonyymi
3
242
Vastaukset
- Anonyymi
14 vuotta on tosi nuori, sinuna odottaisin ja keskittyisin vaikkapa opiskeluun ja kavereihin. Hyvin mahdollista että ajattelet muutaman vuoden päästä eri tavalla asiasta ja haluatkin seurustella. Tsemppiä👍
Ehkä siinä on jotain itsesä hyväksymisen ja seksuaalisuuden kanssa tekemistä?
- Anonyymi
Tuo on sitä itsensä tutkiskelua. Elä ja nauti siitä mistä tykkäät. Itsekin olin 14 vuotiaan vielä hiukan "pihalla".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14514433Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446042SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685630Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant214760Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.604246Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233924"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703