Unce Kiinteistöpalvelut osaksi PHM Groupia

Anonyymi

Espoolainen huoltofirma Unce Kiinteistöpalvelut on nyt PHM Groupin omistuksessa. Kotikatu laajenee entisestään.

Väitteeni perustuu Uncen työhakemukseen jossa mainitaan ”olemme osa PHM Groupia” ja päättäjätiedoissa on PHM:n vastuuhenkilöt 1.5.2022 alkaen.

8

3189

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Herra Unce on nyt varakas mies 😁

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko Espoossa enää näitä isompia huoltofirmoja yksityisomomistuksessa vai kuuluuko kaikki johonkun suurempaa omistusryppääseen?

      • Anonyymi

        HuoltoReiska, nyt kuulemma putki päällä. Toivotaan parasta 👍


    • Anonyymi

      Phm group= suurin kusettaja. Palkkasotkuja kokoajan, työntekijöitä ei arvosteta paskakaa,ihmeelistä sanelupolitiikkaa. Ja nää vieläkehutte,viimesi on tää palkka sotku, mitä ajetaa eteen päin liitoista huolimatta, 2 kertaa viikossa maksettava palkka . Muutetaa väkisin kk palkaksi, kiristämällä. Työn johto tuo vaa lapun nenäneteen ja kuu et allekirjoita.

      • Anonyymi

        Just.. mihis jätitte täysin urpot työnjohtajat? Miitä löytyy näköjää joka firmasta enemmän tai vähemmän, vahitaa kytätää jopa paskalla käyntiä kellokourassa..


    • Anonyymi

      Eikös nämä kaikki paikalliset toimijat ala olemaan osana suurempaa konsernia. Uncehan on hyvämainen yritys ja on sitä edelleen.

    • Anonyymi

      Uncen huoltomiehet istuu talojen pihassa pakujensa kopissa katsellen tiktok-videoita jne, saavat tunnit täyteen! Ovat aika tuhteja, lihikset ja pizzat maistuu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      824
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe