Vapee laivalta

Joo kuten huomaa otsikosta ja käyttäjänimestä niin oon vapen käyttäjii. Mulla on kyl frendeje ketkä myy vapea mutta haluun ite ostaa ja meen laivalle tänä viikonloppuna 09.07.22-11.07.22 silja serenadeen ja haluun ostaa laivalta vapea mutta en ole varma myyvätköhe siellä ala-ikäisille ja että paljonko maksaa siellä? en saa vastauksia frendeiltä niin kysyn täällä :)

4

5819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lol

    • Anonyymi

      Voi vitun uuno. Luuletko oikeasti, että laivalla myydään alaikäiselle tupakkatuotteita? Siellä pätee aivan sama tupakkalaki, kuin maissakin, eli ikäraja on se 18 vuotta. Laivoilla ei myydä vapea, ainoastaan tavallisia tupakkatuotteita.

      • Anonyymi

        Vaikka kysymys on tyhmä niiin laivoilla, ainakin silja serenadissa, myydään vapeja.


    • Anonyymi

      Alaikäisille ei tietenkään myydä nikotiinituotteita, mutta joo vapeja saa laivalta. Ainakin itse ostin Baltic princessiltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5237
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3392
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      91
      3224
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      2926
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1847
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1580
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1555
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1436
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      130
      1234
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1149
    Aihe