Haukkuva koira ei pure: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1b12160e-c2bb-4ce2-b1a5-5024f0e42325
Varoittamatta kun puree on vaarallinen.
Vaaraton ukkeli, ärsyttävä ehkä, mutta vaaraton.
Ei kovin vaarallinen henkilö turhaan vankilaa.
6
249
Vastaukset 6
- Anonyymi
Ironia vai sarkasmi - kumpi vaarattomampi?
- Anonyymi
10-vuotias poika kuoli kuumaan autoon, äiti selittelee että poika mennyt useinkin paniikkiin eikä ole osannut toimia, kuka uskoo. Ei rikosta, mutta jos rakki kuolisi autoon niin tulisi vankeutta, rakki siis arvokkaampi kuin poika. Myös isä tuomittaisiin varmasti jos tyttö kuolisi autoon, ei selittelyt auttaisi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/db1bdef6-ad97-4359-bb46-9b8fb4ae00e0
Oikeuslaitos on Suomessa todella perseestä.- Anonyymi
Vakiohäirikkö on taas aivan kuutamolla. Koska kyseessä ei ole rikos, niin tapaus ei edes etene oikeuteen. Ei oikeus voi päättää sellaisesta asiasta, mistä päättäminen ei sille kuulu. Oikeuslaitos ja poliisi eivät edes kuulu saman ministeriön alaisuuteen. Poliisi kuuluu Sisäministeriön ja oikeuslaitos oikeusminisreriön alaisuuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vakiohäirikkö on taas aivan kuutamolla. Koska kyseessä ei ole rikos, niin tapaus ei edes etene oikeuteen. Ei oikeus voi päättää sellaisesta asiasta, mistä päättäminen ei sille kuulu. Oikeuslaitos ja poliisi eivät edes kuulu saman ministeriön alaisuuteen. Poliisi kuuluu Sisäministeriön ja oikeuslaitos oikeusminisreriön alaisuuteen.
Jotka kuuluvat Suomen kansan alaisuuteen, joka antaa alaistensa piekseä itseään.
Oikeusvaltion instituutioissa on palikka pahasti sekaisin, kun kansanpalvelijat ovat ottaneet oikeusvaltion omien rikollisten tarkoitusperiensä välineeksi.
Virkamiesten rikollisuus on poistettava Suomesta. Eivät virkamiehet itseään viroistaan poista. Kansan on tehtävä se! - Anonyymi
Koulukaverit ja tutut kertoi pojan olleen oikein reipas, eikä terve 10v poika todellakaan jää lukkojen taakse kuumaan autoon, nyt ei ole äiskällä puhtaat jauhot poussissa.
- Anonyymi
Etsineet muka joka puolelta, mutta kenellekään ei tullut mieleen katsoa autosta eivätkä lähteneet auton kanssa etsimään. Vauva voi unohtuakin autoon vaikka aika mahdottomalta sekin tuntuu, mutta tämä on aivan uskomatonta. Ilmeisesti avainten kanssa lukittu ulkopuolelta ja eikö sisältä ole saanut sitten millään auki vai onko ollut hengissäkään kun laitettu autoon.
Rakkien kuolemasta vankeutta, mutta pojan saa tappaa noin vaan. Kannattaisi nyt kertoa koko juttu miten tapahtunut jos muka vahingossa mahdollista ettei muille käy, mutta ei taida olla mitään uskottavaa selitystä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771570
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.103782En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493