Kyllä minä nyt suosittelen pysymään päätöksessäsi, älä anna lihan ja himon viedä. Tiedät että jos sinne asti menisimme, jäisit koukkuun.
Joten älä edes ajattele sitä.
Joten älä edes ajattele sitä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Tahdon sulle olla hyvin hellä, enkä ikinä enää kävisi kädellä...
😂😂😂👌
Kädellä kannattaa välillä käydä, seksuaaliterveyttä on hyvä ylläpitää.
Näin on. Muutama kerta viikossa. Use it or lose it.
Myös moraali säilyy hyvänä. Se pelastaa monet avioliiton/parisuhteen ulkopuolisilta suhteilta ennen niitä. Tietysti hyvä olisi pistää energiaa muuhun hyödylliseen. Mutta onhan Nyrkkikyllikkiin (miehet) ja Perttiporkkanaan (naiset) turvautuminen parempi kuin irtonaiset suhteet.
En pidä sellaisia miehiä muutenkaan minään, jotka omien seksuaalisten tarpeiden takia ovat valmiita satuttamaan muita, ja lähtökohtaisesti kenenkään naisen ei sellaisille kannata edes antaa, samalla antaa palan omasta sielustaan tyhjiöön. Ei kiitos.
Mie en saa syyä lihaloit, kanaloit, possuloit, kukkiloit jot ei oo lihanhimoo.😂
Turska maistuu sitten senkin edestä..
😂😂😂😂
Meillä on vielä ajattelun vapaus, joten ajattelen ihan mitä haluan.
Älä vänkkää vastaan.
Se ei ole mitään vänkäämistä, kun sanon että saan ajatella mitä tahdon. Jos se sinua häiritsee niin se on voi voi. Mitäs annat ymmärtää väärin.
Jatkuva ajattelusi häiritsee minua ympäröivää rauhallisuuden auraa, yrität koko ajan tunkeutua sinne seksuaalisilla mietteillä ja jorma tanassa, etkö ymmärrä kuinka kuluttavaa! Joutuu koko ajan torjumaan lähestyvää giggelsöniä erilaisilla meditaatioharjoituksilla ja loitsuilla.
Se on kokonaan oma ongelmasi, jos haluat kuvitella minut sinne jorma tanassa tarjoamaan sitä sulle... Oikeasti tekee mieli kuitenkin jutuistasi päätellen.
Todennäköisesti haluaisit, että tekisi mieli, ja ehkä tekeekin, mutta sitä sinä et saa koskaan tietää.
Tiedän että sinun tekee mieli. Tälläkin hetkellä. Pikkarit märkinä. Tiedoksesi, mulla on aika iso.
Väärin meni kaikki. Ja tuo loppukaneettisi todisti, että kaikella todennäköisyydellä katkarapukestit ovat ainoa mitä siellä on tarjolla.
Vähänpä tiedät. Et tiedä mitä menetit.
En sillä tavalla perusta ihmisen "menettämisen arvoa" sukupuolielinten kokoon, sinulla on paljon opittavaa vielä.
En tarkoitakaan pelkästään sitä. Mutta aivan sama. Et ollut minusta kiinnostunut muutenkaan. On tullut selväksi.
Samoin, sa-moin.
Olet aivan liian kylmä nainen makuuni.
Jos todella uskot, että toisen ajatukset vaikuttaa sinuun, kannattaisi sinun vaan pyytää Jeesusta avuksi. Hän estää kaikki pahat vaikutukset. Tuo kuulostaa kyllä enemmänkin itsesi puolelta pahalta, kun syytät jotakin ihmistä tuollaisesta. Sehän on vähän kuin noitavainon aikaan keskiajalla. Syytettiin kaikista yliluonnollisista taioista ja vaikutuksista tavallisia ihmisiä. Ole siunattu ja tsemppiä kaikesta huolimatta sinulle!
Sen käsityksen olen saanut joo, jos hän olisit. Sellaista se tuppaa olemaan se metsään huutelu.
Noniin tulihan sieltä sitä ylenkatsovaa saarnaamistakin mitä odotin. Ei kannata ihan niin vakavasti tuotakaan kommentia ottaa, jotenkin sitä kuvittelee muiden ymmärtävän jopa täällä, että milloin mikäkin on yliampuvaa horinaa, mutta ei näköjään..
Ja toiseksi, minulla on oikein hyvät välit Luojaan, joten älä puhu kuin pikkulapselle, kiitos.
Onko pakko olla niin kylmä? On tainnut huutelusi mennä ohi metsän.
No, se on eri juttu, jos ihan huumorilla heitit. Kyllä huumoria tänne mahtuu. Hienoa, että olet Luojan kanssa hyvissä väleissä. Heips!
Ei ole kuin yksi ihminen, joka minua saattaisi "kylmäksi" kuvailla, se kertoo jo oleellisen. Ja suurin osa huuteluista on kyllä osunut kohteeseensa, puolin ja toisin.
Heissulivei vaan!
Herra on hyvä ja rauhoittuu. Näen energiasi kyllä, ja asia on hieman hämmentävä, mutta asia ei vaikuta minuun negatiivisesti. Tässä on jo sen verran loitsuja harjoiteltu, etteivät ihan pienet asia hetkauta, vaikka ne huomaankin. Sinuun tämä asia enemmän vaikuttaa kuin minuun.
Mutta et taida sitten naisenergiaa nähdä, eli olet puoskari! Ohi meni. :)
Ymmärsin kyllä, että tuo viestisi oli kevyttä leikinlaskua. Älä huolehdi minun puolestani. Vaan nyt olen täällä, yksi harvoista selväpäisistä ja -näköisistä.
Nyt sinä ilmeisesti uskaltaisit kysyä minulta jotain tässä ketjussa. Aikaisemmin et ole uskaltanut. Toki olen kirjoittanut tänne kovin harvoin. Mutta kysy pois, jos jotain haluat kysyä. 😊
Haluatko kävelylle metsään, samalla voisimme puhua astrofysiikasta ja sukkulan lentämisestä venukseen?
Kuningattaret eivät "kävele" metsässä. Täytyy olla hevoset ja vaunu. Puheenaiheiden täytyy myöskin olla asiallisia.
Kyllä ne on aatelisilla aikoinaan ollut kovimmat orgiat ja punastuttavimmat puheet. ;)
Toooki jos arvon talonpoikaa ujostuttaa niin voin vain hihitellä ja olla hiljaakin.
Ei oo jumalaade todellista, on teillä pojat kovat puheet keskenänne
No nyt meni minulta liian ilkeäksi se, että viritteli mielikuvaa jostain miehestä jonka muut siis mielivaltaisesti valitsee tähän positioon (siitä on kyse), joka saattaisi olla niin hölmö, että otti osaa tähän miehen kirjoittamaan psykedeeliseen yhden miehen vuoropuheluun. Ei se halpamaisuus katoa olemalla itse halpamainen, mutta kepeä kenttävinoilu, joiden päämäärä on tuoda faktoja ja todellisuuden rakennetta esiin on eri juttu. Tsek tsek
Ostan eurolla samoja nappeja, joita olet vetänyt ennen tuota kommenttiasi.
Suosittelen huolehtimaan vain omista asioista.
HEI anteeksi nyt vaan! Jospa sinä pysyt aloituksista poissa jotka ei ns. omaan pirtaan sovi, ota omasta neuvostasi opiksi.
Se ois yhtä hyvä pitää itsellä mielessä kuin housut jalassa kun näihin trollauksiin vastaa, eikä elää niin, että kuvittelee vastaavansa jollekin tietylle henkilölle tai omaa muuten hienotunteisesti ilmaistuna vahvoja tulokulmia🤭
Meinaatko että Suomessa sexyä saisi? Äl ä nyt hulluja kirjoita.
Sikiämisen laskusuhdanteestakin huolimatta, kyllä jotkut saavat. Toki jos Suomen rajojen ulkopuolelle pitää mennä piristämään sitäkin osa-aluetta, niin ihan vapaasti.
Kyllä täällä on aika kylmää ja kuivaa verrattuna muihin maihin.
Jos kuitenkin vähän kärkeä kastais ? Sentti-kaksi ?
Meinaat että ne toiset kaksi senttiä mitkä ulkopuolelle jää, merkkaavat kovinkaan paljoa...
Ja siinä miespuolinen naisvihamielinen turhautumiensa purkaja käyttämässä ihmisen parasta aikaa, eli ruokista virastotalossa henkevään kirjoitteluun miespuoliselle trollaajalle vastatessa. Sun kasku oli korkeintaan 2/5, mutta siitä on hyvä jatkaa pyrintöjä
Eikä muut ympärillä tietenkään naura, vaan taputtaa olalle, että hyvä jätkä. Ihmisiä on muuten varsin helppo saada kääntämään venettä mitä tulee tällaiseen viihtelliseen ohjelmanumeroon, sillä ihminen on varsin raadollinen laji
En haikaile kukaan ei ole maailmassa ainoa, et ole ainut maapallolla..
On kyllä kiinnostava ilmiö, että toiset naispuoliset ihmisparat käy ärriintymässä näihin varsin ilmiselviin provoihin, joita joku mies selvittelee itselleen aikansa kuluksi kuin jonkun assosioidun henkilön(ei tervettä..) lyttäys muuttaisi maailmanjärjestystä tai jotain erittäin erikoista.
Kyllä jokainen on ainut maapallolla. Ä
Jo pitää olla kovat luulot itestään, jos kuvittelee olevansa ainut nainen maailmassa.
Jännä oletus, eikä se kyllä vastaa kuin omaa outoa ajattelutapaasi.
Kannattaa kirjoittaa samantyyppinen kommentti heti uudestaan näihin hassuihin provoihin, niin heti helpottaa. Varsinkin jos olet yksin missiosi kanssa, eikä kukaan jaksa irl kuunnella valheellisia henkilöintejäsi ,sitä enemmän koukuttuu tähän pakkokirjoitteluun, sen näkee kyllä, että sulla on joku päättymätön prosessi menossa. Toivottavasti haet apua tuohon ahdistukseesi.
Kas. Juuri kun käyn kova kamppailua kikkelini kanssa. Todennäköisesti voitan tämän erän, kun saan pidettyä tarpeeksi etäisyyttä.
Jotenkin huolestuttavaa aina kun mies pitää ruumiinosaa jonain erillisenä entiteettinä omasta itsestään... Onnea siihen kamppailuun.
Jos on vakituisessa parisuhteessa ja molemmat kunnioittavat toisiaan, eihän siinä mitään pahaa ole, edes mahdollisten ja todennäköisten himojen suhteen. Sehän on luonnollista. Tsemppiä!
Kannattaa nyt vaan tsempata itseänsä, todennäköisesti olet enemmän sen tarpeessa.
Kiitos. Kaikkihan varmasti aina olemme. Voi hyvin!
Nyrkki per siissee sinulle ja kuuta kiertävälle radalle
Kyllä jokaisella pitää olla mahdollisuus koeajoon, ettei sikaa säkissä tarvitse ottaa.
Olisi kohtuutonta jos vehkeet osoittautuisikin niin kuin kantopommin jäljiltä, stefat vuotaisi ja tissitkin olisi kuin vanhat pajakintaat
Samaa mieltä. Tai mies on ns. minuuttimies, ettei tarvitse kuin vähän percettå huljuttaa ja alkaa tärinät. Koita siinä nyt sitten!
Tuolla asenteella se tapahtunee ihan näillä näppäimillä, olehan hyvä ihminen hollilla ja tämä on sitten ihan universaali näkemys, ei mitenkään yksilöllinen ym
Sinä haluat sitä niin kovasti, että kiusoittelet täällä mielikuvalla.
Niin kiusoittelenkin, et sinä ihan uuno olekaan.
Siemenen istutusta, häijyä!
Mies miehelle
Naiselt miehelle hoiii. ;)
Ei ole tämäkään hölmö kirjoitelma kyllä naisen aloitus, toiset oppii laskutoimitukset jossain vaiheessa ja toiset jää mukkaamaan päätä rotvallin reunaan kun on fiksaatio löytää varsin ikävässä mielessä joku tietty tekstien takaa
Ja tämmöiset kommentit muuten kans sattuu, tänne asti tulee häpeä hyökyaaltona, no kikkelis kokkelis mitäs läksit
Tuo on muuten mielenkiintoinen tulkinta, että tuo mies joka näitä aloituksia kynäilee kirjoittaakin miehelle tätä lyriikkaa
Onhan palsta monenlaista häirikköä täynnä.
No kyllä vähän säälittää sinun tilanteesi, niin kovasti hää yrittää tunnistella mieheksi kirjoituksiani, mutta kun ei osu niin ei. ;)
Tikulla silmään joka vanhoja muistelee.
Mutta sitten taas toisaalta
https://www.youtube.com/watch?v=qJxk1leG1wY
Ei vaan löydy uutta joku tajuaa
Miten toiset ihmiset oikeasti elää vielä tänäkin päivänä tiirailemalla näitä trollauksia kuin olisivat henkisesti jotenkin vajaavaltaisia, eikä vierivät vuodet saa aikaan sitten minkäännäköistä henkistä kypsymistä, vaan meno on sellaista, että ehkä seuraava absurdi abstraktio on siinä merkityksessä ja säälittävästä henkilöinnissä totta…toiveikasta roikkumista kun ylpeys ei anna periksi, että on ollut itse anonyymien kirjoitusten hööpötettävänä omista illuusiostaan käsin…viisas ottaa opiksi, tyhmä ei halua tehdä näin
Ja muita ollaan kyllä valmiita analysoimaan hävyttömästi henkilöiden ja tunnistellenjulkisesti, mutta annas olla kun joku analysoi tälläistä ryhmää kollektiivisesti, niin se on sitten sitä ilkeää ja ikävää käytöstä, ellei ihan henkistä väkivaltaa jo👍🤭
shv
Ei ole aloittaja, vaan toivon, että haikailet mies niin sietämättömästi että otat yhteyttä.
En haikaile ole haikaillut koskaan elän itselleni
On aikakin
Opel. Tule tule ...
Eipä sitä lihaa ole tullut koskaan erityisesti "himoittua".
Aina pyrkinyt kasvis- ja kalapainotteiseen ruokavalioon, ja joskus kiinalaisissa ravintoloissa kanaa.
Tosiasiallisesti vain on niin ettei voi liikaa kronklata ruuan kanssa kun on vähävarainen. Lihaa syödään jos ei muuta ole ja lihaa saa myyntipäivätuotteina halvalla.