En ymmärrä miks tuhlasin

Anonyymi

Suhun niin paljon ajatuksia ja energiaa. Vaikka kohtelit mua kuin roskaa. En anna tehdä enää kenenkään niin.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää päivänjatkoa ym. myös sinulle.

    • Anonyymi

      En kohtele ketään kuin roskaa. Aina vain ei pysty/osaa olla mieliksi kaikille.

    • Anonyymi

      Niin, en tiedä miksi joillakin miehillä on tarve kohdella kuin roskaa. Ällöttääkö himojen keskellä kuitenkin niin että sen tulee ilmaisseeksi, kun ei oikeasti kiinnosta. Kamalaa se on. Sydän rikki täälläkin.

    • Kyllä naisetkin osaavat sen.

    • Anonyymi

      Tietämättä, kuinka kohteli sinua. Totean vain, että ehkä aika vain ei ollut teille oikea. Ikävien asioiden käsitteleminen vie aina oman aikansa. Osaako niitä kuinka hyvin käsitellä. Ehkä sinulla oli paremmat lähtökohdat suhteelle kuin hänellä? Syyllistää ei kannata itseä eikä toista, jollei tiedä totuutta, mikä asioihin voinut vaikuttaa.

      Ihmisillä on erilaisia pelkoja ja epävarmuuksia itsestä ja muista. Itse ainakin pyrin aina välttelemään tilanteita, jotka voivat tilanteita kärjistää. Silti epäonnistun välillä. Elämä opettaa monella tavalla, virheistä toivottavasti oppii jotain. Ainakin sen, ettei toistaisi samaa, jonka todennut huonoksi.

      Itsekin kokenut tuhlanneeni itseltäni aikaa asioihin, kun halusin uskoa hyvään ja sainkin pahaa palkaksi. Ikäviä asioita tapahtuu, kun kohtaa ikäviä ihmisiä ja ymmärrys puuttuu tai halu ymmärtää. Erehtyväisyyden voi todeta vasta epäonnistuessaan. Myönteisesti suhtautumalla tulevaan pääsee pahasta paremmin irti. m-n

    • Anonyymi

      Hmm.., ihmiset ovat sikoja. Oikean ihastumisen tunnistaa siitä, että toinen kohtelee hyvin, huomioi, välittää, eikä niiden tarvitse olla edes isoja asioita.

    • Anonyymi

      Kuulostipa tutulle, hänkin kohteli kuin roskaa jolle ei kannattanut edes puhua, muille senkin edestä.

      • Anonyymi

        Pata kattilaa soimaa. Puhuitko itse hänelle?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2304
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1274
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      86
      1068
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      992
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      145
      939
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      823
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      813
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      50
      786
    Aihe