Musiikki kaupunki?

Onko Kokkolassa muuta musiikkia,kuin klassista tai hanurimusiikkia?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jotain jazz paskaa ja nää ihmiset jotka sitä kuuntelee leikkii ymmärtävänsä siitä jotain ja pitävänsä siitä .
Ihan kauheeta epärytmillistä sekasortoa koko jazz, mutta se onkin heille joilla ei ole musikaalisia lahjoja tai rytmitajua, mutta rikkaat vanhemmat ovat pakottaneet opettelemaan nuotteja muahhahaa.

Äänestä

Kokkola on sellainen kaupunki jossa meedia pakkosyöttää klassisenmusiikin konsertteja,joita käy 45 ihmistä kuuntelemassa.Niistäkin puolet vapaalippulaisia.

Äänestä
  • ...ja loput ovat soittajien omaisia... HAH HAH HAH HAH HAH HAH HAAAAA!!!...

    Äänestä

Tervetuloa kuuntelemaan meidän Tuulikello soi tuulella kauniisti Vastaus on että on muutakin musiikkia

Äänestä

Paikallinen lehti ei kirjouta muusta kuin kaustisten ja ykspihlajan tapahtumista .Tämä on sitä ärsyttävää pakkosyöttöä .

Äänestä
  • Niin kirjoittaakin aina silloin kuin nuo merkittävät tapahtumat ovat ajankohtaisia. Kaikenlaisista kesäfestareista ilman muuta tehdään juttuja.

    Äänestä

Klassisen musiikin kuulijat ovat jo vanhoja .Ei jalat kanna enää konsertteihin .

Äänestä
  • Ite hoipertelet enemmän, se on säälittävää, kun jo nuorena on eteneminen tyrehtyny.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko Kokkolassa muuta musiikkia,kuin klassista tai hanurimusiikkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu