Älä jää suhteeseen jos nainen ei myönnä ongelmaansa. Ottaako hän siitä vastuun? Onko hän valmis hakemaan apua? Jos ei, suhteeseen voi olla hengenvaarallista jäädä.
Väkivalta tuhoaa luottamuksen. Suhteen perustan. Vaikka sen taustalla olisi avuttomuutta ja huonoa itsetuntoa, ei väkivalta ole oikeutettua. Asiantuntijat sanovat: Väkivalta on aina pelkästään tekijänsä vastuulla. Uhrin ei pidä ottaa siitä edes osasyyllisyyttä.
Suhteesta on harvoin helppo lähteä. Vaimo, joka hermostuessaan tönii ja käy kiinni ja haukkuu ties miksi, saattaa välillä olla hyvä ja hellä.
Kaikkia ei voi auttaa terapeuttisin keinoin. Milloin pitää lähteä suhteesta? Silloin, kun nainen syyttää väkivaltaisesta käytöksestään sinua eikä suostu hakemaan apua, suhteesta on lähdettävä.
Väkivaltainen aviovaimo
12
79
Vastaukset
- Anonyymi
Nainen tönii, puristaa kasseista, paiskoo lattiaan, vääntää kädestä, murskaa jalan päältä, ahdistelee seksuaalisesti, solvaa, on uskoton. Ei pyydä anteeksi. Ei myönnä tekojaan. Psykopaatti...
- Anonyymi
Noin juuri kuuluu toimia. Terv. Incel nainen
- Anonyymi
Nainen syyttää että eroan vain koska haluan vaihtaa mieheen. Kyse on vain ja ainoastaan siitä, että otan eron TÄSTÄ naisesta, joka on väkivaltainen ja uskoton juoppo.
- Anonyymi
Onneksi olen löytänyt kunnon miehen naisenretaleen tilalle.
- Anonyymi
Tänä iltana jälleen junailemme yhdessä unten maille, hihihi.
- Anonyymi
Tosi paha pitää "Muistisairaan"kanssa suhdetta yllä.
Varsinkin silloin jos sattuu olemaan väkivaltainen.
Saattaa siinä (Matti ja Mervi) veitsisarjat lennellä.
Kannattaisi varmaankin solmia aviosuhde ja saisi muistisairauteen apua
euroituksin. Ei tarvitsisi jäädä tyhjänpääle erotilanteissa. - Anonyymi
Voi voi. Sairaalloinen mustasukkaisuus ja stalkkaaminen eron jälkeen on sairasta. Ei kukaan eron jälkeen tällaista halua nähdä.
- Anonyymi
Tyhmä nainen on parisuhteen pahin tuhoaja. Vähäiset fyysiset ja henkiset avut saavat monen naisen turvautumaan väkivaltaan. Joko henkiseen tai fyysiseen. Onneksi miehet ovat nykyisin jo niin itsetuntoisia, että osaavat lähteä surkeudesta.
- Anonyymi
Uin vanelmissas.
- Anonyymi
Myös se että jos nainen on pettänyt edellistä ukkoaan niin se tekee sen uudelleen aivan varmasti. Heti kun pääsee tyttöjen iltaan.
- Anonyymi
Kerran uskoton nainen, aina uskoton nainen.
- Anonyymi
Mitäs sillä on sulle väliä kun asut äitis kanssa
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892658Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2041682- 1161610
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411471Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641242Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻761015- 56979
- 74906
- 45877
- 61845