Tangomarkkinat

Anonyymi

EN ENÄÄ IKINÄ MENE TANGOMARKKINOILLE SELLAISIA EI ENÄÄ OLE. Olin kauhistunut viimeisistä tangomarkkinoista ja valituista lauluista. Ihme ettei virsikirjasta ollut valittu virret esitettäväksi. En ymmärrä miksi kaikki kaunis täytyy
paskoo pienen jengin toimesta. Moni on löytänyt elämänkumppnin tangon soidessa
ja hankkinut veronmaksajia pitämään Suomi pystyssä!!!!!!!

7

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Herrattunen aika sentään mikä fiasko koko tangomarkkinat. Juontajatkin, huh huh.
      Missä oli Pirita, viimeisin tangon taitaja prinsessa, kun ei kruunannut tätä naista joka ei edes laulanut tangoa? Korisevakin mokasi näyttämällä voittajan nimen ennen sen julkaisemista plaktaatistaan. Pahasti tästä puuttui se tunnelma vaikka juontajat ja tuomaristo sitä yritti nostaa kommenteillaan.
      Siis voittaja ei osaa laulaa tangoa tangokilpailussa koska on vaikeaa laulaa tangoa?
      Maksettu juttu, rimanalitus, ettei ollut jo edeltäkäsin maksettu voittaja?
      (Ei ollut Danny valitsemassa suosikkiaan tällä kertaa).
      Rahastusta, pelkkää rahastusta ja vain neljä loppukilpailijaa, kuka heidät valitsi?
      Missä on entisenlainen tangokilpailu? Pilasitte nyt koko tangokilpailun.
      Mahtoi viina virrata, hiukset viuhuen riensi viinakauppaan eräs, kertoivat.
      HYVÄSTI !!!

    • Anonyymi

      uskomattoman huono koko kilpailu, ei haisuakaan entisestä. Eerikakin on esiintynyt ihan muilla avuilla kuin laulutaidollaan, ja mikä oli se voittanut tango, ensin ei kuullut sanoja , ku Roivainen aloitti kappaleen, se meni niin matalalta. Voittotangon sanat , puukolla viiltää rintaaa, kauhistuttivat, sitä puukolla viiltämistä on maailmassa ihan tarpeeksi, ennen tehtiin kauniita tangoja hyvillä sanoituksilla, nyt meni mettään sekin. Joku muu nimi näille karkeloille, ja ne jotka eivät nähneet sitä,eivät mitään menettäneetkään.

    • Anonyymi

      Karmea Tangomarkkinoiden irvikuva Tankomarkkinat takapihalla osaamattomien toopejen toimesta.

      • Anonyymi

        Asiatonta moitetta


    • Anonyymi

      Samaa mieltä, tuhottu koko markkinat. Toivottavasti joku paikkakunta alkaa järjestämään tangoon keskittyviä pippaloita. Tanssitilaa ei ollut ja tangoja tuli niukasti. Ennen oli urheilutalo missä mahtui tanssimaan ja tangoja soitettiin. Parhaat aplodit tuli kun katulavalla laulettiin Hurmio.

      • Anonyymi

        Kiuruvesi iskelmäviikko, sinne menimme Seinäjoelta. Kannatti. Tunnelma , musiikki, kylä ja aurinko. Oli kokemisen arvoinen.


      • Anonyymi

        Siis olihan tanssitalossa tilaa tanssia, se oli nyt siinä koululla keskelle kaupunkia.
        Joskus täytyy lukea ohjelmaa ja maksaa pikkuisen extraa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      69
      3793
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      99
      3446
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      77
      3290
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2608
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1512
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1476
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1090
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1076
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1036
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      996
    Aihe