Tangomarkkinat

Anonyymi

EN ENÄÄ IKINÄ MENE TANGOMARKKINOILLE SELLAISIA EI ENÄÄ OLE. Olin kauhistunut viimeisistä tangomarkkinoista ja valituista lauluista. Ihme ettei virsikirjasta ollut valittu virret esitettäväksi. En ymmärrä miksi kaikki kaunis täytyy
paskoo pienen jengin toimesta. Moni on löytänyt elämänkumppnin tangon soidessa
ja hankkinut veronmaksajia pitämään Suomi pystyssä!!!!!!!

7

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Herrattunen aika sentään mikä fiasko koko tangomarkkinat. Juontajatkin, huh huh.
      Missä oli Pirita, viimeisin tangon taitaja prinsessa, kun ei kruunannut tätä naista joka ei edes laulanut tangoa? Korisevakin mokasi näyttämällä voittajan nimen ennen sen julkaisemista plaktaatistaan. Pahasti tästä puuttui se tunnelma vaikka juontajat ja tuomaristo sitä yritti nostaa kommenteillaan.
      Siis voittaja ei osaa laulaa tangoa tangokilpailussa koska on vaikeaa laulaa tangoa?
      Maksettu juttu, rimanalitus, ettei ollut jo edeltäkäsin maksettu voittaja?
      (Ei ollut Danny valitsemassa suosikkiaan tällä kertaa).
      Rahastusta, pelkkää rahastusta ja vain neljä loppukilpailijaa, kuka heidät valitsi?
      Missä on entisenlainen tangokilpailu? Pilasitte nyt koko tangokilpailun.
      Mahtoi viina virrata, hiukset viuhuen riensi viinakauppaan eräs, kertoivat.
      HYVÄSTI !!!

    • Anonyymi

      uskomattoman huono koko kilpailu, ei haisuakaan entisestä. Eerikakin on esiintynyt ihan muilla avuilla kuin laulutaidollaan, ja mikä oli se voittanut tango, ensin ei kuullut sanoja , ku Roivainen aloitti kappaleen, se meni niin matalalta. Voittotangon sanat , puukolla viiltää rintaaa, kauhistuttivat, sitä puukolla viiltämistä on maailmassa ihan tarpeeksi, ennen tehtiin kauniita tangoja hyvillä sanoituksilla, nyt meni mettään sekin. Joku muu nimi näille karkeloille, ja ne jotka eivät nähneet sitä,eivät mitään menettäneetkään.

    • Anonyymi

      Karmea Tangomarkkinoiden irvikuva Tankomarkkinat takapihalla osaamattomien toopejen toimesta.

      • Anonyymi

        Asiatonta moitetta


    • Anonyymi

      Samaa mieltä, tuhottu koko markkinat. Toivottavasti joku paikkakunta alkaa järjestämään tangoon keskittyviä pippaloita. Tanssitilaa ei ollut ja tangoja tuli niukasti. Ennen oli urheilutalo missä mahtui tanssimaan ja tangoja soitettiin. Parhaat aplodit tuli kun katulavalla laulettiin Hurmio.

      • Anonyymi

        Kiuruvesi iskelmäviikko, sinne menimme Seinäjoelta. Kannatti. Tunnelma , musiikki, kylä ja aurinko. Oli kokemisen arvoinen.


      • Anonyymi

        Siis olihan tanssitalossa tilaa tanssia, se oli nyt siinä koululla keskelle kaupunkia.
        Joskus täytyy lukea ohjelmaa ja maksaa pikkuisen extraa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      936
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      929
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe