Moi kaikki! Oon 12 w tyttö, mua haukutaan koulussa läskiksi, painan 43-44 kg ja oon
149-150 cm pitkä. Oonko läski. Mun murrosikä on alkanut aika vasta. Miten kerron äidille et haluun rintsikat. Entä miten kerron sitten joskus menkoista. Mun elämä on vaan huonoa. 😔
Mulla on koulus vaan pari "oikeaa ystävää", muuten oon välkät Yksin. En uskalla puhuu Mun huolista kellekään aikuiselle auttakaa pliis.
Mut missä vaiheessa teidän murrosikä on? Kertokaa myös ikä. Ja mikä kuppi koko teil on (en tiiä miten se mitataan) ja onks teil alkanut menkat.
Itsetyydytättekö itseenne(jos joo niin Kertokaa jotain mitä teette)
Kiitos teille jotka vastaatte :)
Mitä mieltä ootte
6
234
Vastaukset
- Anonyymi
TOTUUS TÄSTÄKIN:
Suomi on ollut NATO maa jo vuonna 1865, sillä Suomi perusti NATO:n.
Eli mitäköhän allekirjoittivat?
Se menee näin:
Tämänkin tiedon löydät Suomen Historian Laitoksen New York Osiosta vasta tänään:
12.7.2022.
Chedarou le Paris!
AMEN!- Anonyymi
What
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
What
Trolli
- Anonyymi
Olen kyllä mummo ja muistan omankin nuoruuden.
Et sinä ole lihava.
Olet vasta murrosiän alkumetreillä ja sinun vartalo muuttuu pikkuhiljaa naisen vartalosi.
Oma lapsenlapseni oli myös huolissaan lihavuudesta sinun ikäisenä, mutta nyt 14 ikäisenä on hyvän vartalon omaava nainen.
Kuukautiset on normaali asia josta voi kysyä äidiltä mummolta tai joltakin läheiseltä.
Usko pois sinä olet normaali nätti tyttö. Älä ole huolissaan.
Hyvää kesän jatkoa. - Anonyymi
Et ole lihava. Jos koulussa haukutaan loman jälkeenkin, kerro opettajalla ja äidillesi siitä, tai jollekkin muulle aikuiselle. Sinun ei tarvitse sietää kiusaamista. Kiusaaminen on väärin.
Yritä rohkaista mielesi ja kerro äidillesi että haluat topin. Se olisi ehkä aluksi parempi valinta. Tai jos sinulla on rahaa ja liikut kaupungilla, käy alusvaateliikkeessä. Sieltä saisit hyviä neuvoja liivien valintaan ja just sinulle sopivat.
Kuppikoko mitataan niin että mittanauhalla mitataan rintojen korkeimmalta kohdalta ja rintojen alta. Niiden lukujen erotus on kuppikokokosi ja pienempi mitta eli rintojen alta mitattu on ympärysmitta. Elä pyöristä lukua pienempään ettei kiristä. Pienin kuppikoko on AA.
Yritä saada rohkeutta puhua äidillesi. Sinulla on hyvä olla aikuinen ihminen kenen puoleen kääntyä erilaisissa asioissa tarvittaessa. (Joskus voi olla helpompi puhua jollekkin muulle kuin omalle vanhemmalle. Elä jää yksin.)
Kuukautiset ovat normaali, tavallinen asia naisten elämässä. Sen kun kerrot rohkeasti äidillesi niistä kun sen aika on.
Harrastuksesta saattaisi löytyä lisää kavereita.
Oletko kokeillut Sekaisin-chattia? Se on tarkoitettu nuorille.
Kaikkea hyvää sinulle! - Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Tyttö, jolla on hellä kieli ja huulet -> https://cum4.fun/?/fi017493077fw
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172383
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45831
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684