Erikoinen paikka. Selkeää ikärasismia esiintyy ja vielä erikoisempaa että yksi rekryhenkilö on musta.
Silleen Vincit ei ole mikään must mesta itselleni etenkin kun useampia ex-kolleegoja on sieltä lähtenyt. Toki heidän teknologia stack kiinnosti, mutta ei kiinnosta enää koko yritys.
Kahdessa heidän keskeyttämisessä projektissa olen ollut mukana jälkeenpäin. Ilmeisesti hakuvalinnat kandeille keskittyvät mielistelyyn.
Anti olla.
Vincit, millasta touhua
15
2886
Vastaukset
- Anonyymi
Vincit rokrokrok. Vincittiläiset rokkaa niin kuin rokkitähdet.
- Anonyymi
Jumalauta! Musta! Saatanan pelottavaa!
- Anonyymi
Del Monte -mies sanoi ei?
- Anonyymi
kiva yt paikka.
- Anonyymi
Vittu mikä rikolisfirma. Aiheutti Valion 70 000 entisen ja nykyisen työntekijän tietojen vuotamisen.
- Anonyymi
Oliko niin, että joku työntekijä oli tallentanut duuniin liittyvää dataa, eli käyttäjätunnuksia ja salasanoja omalle privakonelleen ja data oli vuotanut sieltä privakoneelta hakkerille, joka oli päässyt kiinni Valio datoihin?
Miksi tämä firma ei anna ohjeita, ettei duuni-datoja saa laitella omalle koneelle ja omana kännykään ja tiktokkiin ja instaan?
Jos ohjeet on ollu niin syyllinenhän on selvä. Jos ohjeita ei ole ollut niin syylinenhän on selvä.
- Anonyymi
Aivan varmana oli ohjeet, joku cowboy-koodari on taas luullut liikoja osaamisestaan ja vähät välittänyt firman tietoturvaohjeista.
- Anonyymi00014
Näitä nykypenskoja jotka jotenkin onnistuu asentamaan liinuksin johonkin koneenromuun, sitten ollaan niin it-miästä ja hakkeria että alta pois :D
- Anonyymi
Suomalaisen pörssiyhtiön kahdelle suuromistajalle syytteet törkeästä veropetoksesta - puolisoja epäillään avunannosta rikokseen
https://www.iltalehti.fi/talous/a/201805152200944592 - Anonyymi
Aika säälittäväksi tämäkin firma on viimeisten vuosien aikana kehittynyt. Hipsterilatte ankat koodaa seksikästä SAPia jatkuvien YT kierrosten välissä.
- Anonyymi
Millasta touhua? No YT-touhua, tietysti!
- Anonyymi
Tuoko DEI-johtaminen tuloksia?
- Anonyymi
yt:tä yt:n perään.
- Anonyymi00013
yt, kiva.
- Anonyymi00015
Petosjytky
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492