Oisi kiva kuulla mieleen painuvimpia rikoksia mitä kukakin kuullut tai muistaa. Mitään nimiä nyt ei tietenkään tarvi mainita mut etenkin vanhemmat tapaukset kiinnostaa nyt esim vaik 70 luvulta sinne 2000 alkumetreille .
Ite muistan kuulleeni joskus erään miehen ampuneen sosiaalityöntekijän lastensuojelusta ja sen jälkeen itsensä...tämä taisi tapahtua joskus 70 luvulla? joku nuorimies tappoi äitinsä kirveellä päähän 2000 alussa. Tästä kuulin vasta tovi sitten itse enkä ole enempää asiasta infoa löytänyt. Ja tietysti pommi räjähdykset niin keskusta kuin jakolosa jäänyt mieleen.
Vanhat rikokset
Anonyymi
2
1232
Vastaukset
- Anonyymi
Aika kultaa muistot.
- Anonyymi
https://murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=2&t=15298 sielä aiheesta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1894703
- 383315
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.302840Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412748- 252378
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.672247Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192038Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311780Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391725Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.791394