Kansainväliset värkkinä taajuudet

Pohjoisen värkkinä on syvän vedyn makuinen.
Asiaan vaikuttaa kylmyys, märkyys.

Etelämaiden värkkinä on suolaisen tuulen makuinen.
Kyse voi silti olla rikkihaposta.

Itämainen vänrikki taas tuoksuu mineraalille.
Kysymysmerkki mille.
1337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

totisemmin

POHJOINEN HAISEE VEDYLLE

ETELÄ HAISEE HIILELLE, HIILIHAPOLLE

ITÄ HAISEE LITIUMILLE

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pohjoisen värkkinä on syvän vedyn makuinen.
Asiaan vaikuttaa kylmyys, märkyys.

Etelämaiden värkkinä on suolaisen tuulen makuinen.
Kyse voi silti olla rikkihaposta.

Itämainen vänrikki taas tuoksuu mineraalille.
Kysymysmerkki mille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu