Millainen sohva eläinkotiin

Anonyymi

Meinaan veeronpalautusrahat ,tonnin, sijoittaa kahteen sohvaan, mutta kun varoja on näin säällisesti, mistä ja millaisen sohvan(t) neuvoisitte ostamaan ?
Korostan, että kaikki ei todellakaan tätä nykyä ja vielä vähemmän jatkossa, ole hyvä- tai edes keskituloisia.

4

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hae kierrätyskeskuksesta, maksaa satasen, loput laitat säästöön tai käytät elämästä nauttimiseen. Ei tonnilla muutenkaan saa kahta uutta sohvaa.

    • Anonyymi

      Tiedättekö, onko kierrätyskeskuksen huonekaluissa turkiskuoriaisia tai sokeritoukkia ? Myrkytetäänkö ne pois ennen ostotapahtumia ?

      • Anonyymi

        Onneksi voi maksaa normi huonekaluliikkeissä käsirahalla. Ei ole samaa kuumottelua kuin osamaksujen kanssa kun loput hinnasta voi maksaa omaan tahtiin pois. Kun on loputkin hinnasta maksettu, saa mm. ostetun sohvan omakseen.

        En usko, että kiertseissä olisi mitään samanlaista käytäntöä. Kyllä se ylipäätään on parempi ostaa vaikka "tylsähkö" harmaasohva suht edullisesti uutena kuin kiertsistä katella.

        T: Dissenting Opinion


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      390
      4414
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3769
    3. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      16
      3272
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      108
      2761
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2441
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2272
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1942
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1898
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      121
      1843
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1429
    Aihe