ehkä hän toivoo mun kuolevan

niin hän taitaa toivoa
14138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

haluisin itsekin kuolemaani mutten oo pystynyt siihen.

Äänestä
  • mun sydän itkee verta. mä en pystyis menee baareihin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    mun sydän itkee verta. mä en pystyis menee baareihin

    toivon sydämestäni et hän löytää ansaitsemansa naisen vaikka sitten sieltä ❤🙏

    Äänestä

  • No ootpa olematon ! Turha siitä on huutaa, jos et siihe pysty. Pelkkää itsesääliä !!!😙

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    mun sydän itkee verta. mä en pystyis menee baareihin

    No hui kauheeta, pysy sitte kotonas, ja poraa siellä !!!

    Äänestä

jos kokeilis vetää autol kallioo päin

Äänestä
  • No teepä se ☺

    Äänestä

Kylläpä on hilpeetä keskustelua. Sen oon tähän ikään oppinu jo, että kaikkee ei saa mitä toivoo. Alotuksen kannalta hyväkin. Jätä noi mietinnät pois ja nauti kesästä.

Äänestä
  • näinhän se on järjen tasolla.
    yritin kovasti yksin, jokin aika sitten aloitin mielialalääkkeet ja psykoterapian. en vain enää jaksanut, se mun oli myönnettävä.

    Äänestä

"Ihminen tarvitsee toista ihmistä
Aikamme kehottaa rakastamaan itseään. Jos ei ole kokemusta mitä on rakkaus, on todella vaikeaa liittää se todellisena tunteena itseen. Tommy Hellsten sanoo: ”Se mikä on vuorovaikutuksessa mennyt rikki, se pitää vuorovaikutuksessa korjata.”

Ihminen tarvitsee toista ihmistä, jotta voi tunnistaa tunteitaan tai vastaanottaa rakkautta sekä hoitaa häpeäänsä.

Joskus tarvitaan parisuhteessa syntynyt rakkaus, ennen kuin ihminen kykenee rakastamaan itse itseään. Jos ei ole kokemusta rakkaudesta, on saatava näyte siitä, mitä se edes on."

💝

Äänestä
  • Juuri näin

    Oot lukenu läksyjä

    Kerrataan. . .

    Äänestä

Älä hyvä ihminen ajattele tuollaista. Minkä arvoinen hän olisi sinulle, jos toivoisi kuolemaasi. Ei minkään. Keskity muihin asioihin ja ystävien seuraan, kunnes ilmaantuu jotain parempaa.

Äänestä

No noi on porilaisii, et otan osaa 😂

Äänestä

Mulle on jopa muutaman kerran suositeltu, mut voih...ei oo mun ongelma jos jollai on huono olla ☺. Totuudessa eläminen helpottaa kummasti olotilaa !!!!! 😙

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin hän taitaa toivoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu