Kun mikään tuki ei riitä

Helsingin joukkoliikenne on saanut korona-aikana jo 300 miljoonaa euroa tukea valtion pussista.

Aivan turhaa tukea. Jos ei pärjää omillaan niin pitää lopettaa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Järkyttävää valtion varojen varastamista.

Äänestä

Miksi näitä tuetaan? Kävellen sinne baariin pääsee ja yöllä sulkemisaikaan poliisi hakee putkaan...

Äänestä
  • Tuoha on tavallinen tarina hesasta.

    Äänestä

Harakka (SDP) ohjailee rahavirtoja.....

Äänestä

Demut ohjaa Finnairille myös jättimäistä rahapakettia....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Helsingin joukkoliikenne on saanut korona-aikana jo 300 miljoonaa euroa tukea valtion pussista.

Aivan turhaa tukea. Jos ei pärjää omillaan niin pitää lopettaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu