BAN?

Miten voin bannata?
4403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

laita vielä 3 viesti...

Äänestä
  • luulin et se ei menny kun kone tiles just kun yritin lähettää ja en nähnyt tot toista. joten PAINU HELVETTIIN TAI LOPETA VALITTAMINEN valinta on sinun

    Äänestä

  • Vileraattori kirjoitti:

    luulin et se ei menny kun kone tiles just kun yritin lähettää ja en nähnyt tot toista. joten PAINU HELVETTIIN TAI LOPETA VALITTAMINEN valinta on sinun

    Lollotiloo. Bannata? Estää jonkun pääsy servulle?
    Perusta oma serveri nii voit bannata niin paljon kuin haluat.

    Äänestä

  • lolollool kirjoitti:

    Lollotiloo. Bannata? Estää jonkun pääsy servulle?
    Perusta oma serveri nii voit bannata niin paljon kuin haluat.

    mie just sen takii kysyn kun en tiiä. kerro komento :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vileraattori kirjoitti:

Miten voin bannata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu