Kaason lahja

lahjakortti

Ajattelin antaa kaasolle kiitokseksi lahjakortin kauneushoitolaan jotta pääsee hemmottelemaan itseään rankan häärumban jälkeen. Mikä olisi mielestänne sopiva summa lahjakortille?

8

6707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jenna

      Kaasolleni myös jotain hemmottelu-juttuja. Kannattaa katsella hinnastoja ja päättää summa sitten. Olisihan se kiva, että lahjakortti kattaa koko hoidon, ettei tarvitse kaason mennä omalle kukkarolleen. Mun vanhemmat ovat myös innokkaasti mukana auttamassa ja mietin heillekin jotain vstaavaa, mutta en ole vielä keksinyt, mikä se voisi olla...

    • miu

      Voit myös antaa sellaisen lahjakortin johon olet itse jo määritellyt hoidon ja maksanut sen jo etukäteen. Näin lahjan saaja ei välttämättä saa tietää lahjan hintaa. Mun mielestä on tosi kaunis ajatus tuo kauneushoito. Itse olisin ikionnellinen.

    • lehti

      Mietin jotain esinettä kultakaupasta johon voisi kaivertaa hääpäivän ja kaason nimen. Mitä mieltä olette?

      • morsio

        pannaan kirjoja. Suosittelen P. Niemisen kääntämiä kiinalaisia runoja.


      • sain

        Moi! Mä sain sellaisen kullanvärisen ruusun johon oli sit tehty kaiverrukset. Mutta olisiko vielä parempi idea ostaa sellainen kiva valokuvakehys, johon voisitte sitten laittaa hääkuvanne sekä kaivertaa haluamanne tekstin! =)


      • Lahjatonna
        sain kirjoitti:

        Moi! Mä sain sellaisen kullanvärisen ruusun johon oli sit tehty kaiverrukset. Mutta olisiko vielä parempi idea ostaa sellainen kiva valokuvakehys, johon voisitte sitten laittaa hääkuvanne sekä kaivertaa haluamanne tekstin! =)

        Yök, ei minulle ruusua eikä kehystäkään! Moni ei välttämättä pidä mitään koriste-esineitä hyllyssään eli mieluummin kaiverrutat vaikka viinilasiin "Kaaso" jos kaaso ylipäätään juo viiniä! Itse sain valmistujaislahjaksi aikanaan maljakon, jonka pohjassa oli valmistujaispäiväni eli itse tykkään kyllä kaivertamisideasta!


    • asdf

      Teidän ja kaason varallisuudesta, sekä ko. hoitolan tasosta, voi olla mitä vain 300 euorosta 3000 euroon.

      • RvaOuzala

        No ohhoh! Kyllä on rikas nuoripari jos on edullisimmillaan varaa 300 euroa antaa lahjaksi kaasolle!

        Kyllä minusta ajatus on tärkein, että näkee, että on muistettu eikä se, että kaaso saa ökykalliin lahjan!

        Musta toi hintahaarukka oli aika huono!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      29
      2312
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      29
      1642
    3. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1423
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1412
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1082
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      121
      1044
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      916
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      237
      877
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      14
      747
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      730
    Aihe