Kun aamulla avaa oven niin taivas on sininen ja keltainen aurinko paistaa täydellä teholla.
Rantaan, nyt kumiveneeseen jossa 3,5 hv perämoottori. Omapikku lahti jossa voi ajella ja otta aurinkoa sekä kokea katiskan.
Valokuvia on 1960-luvulta lähtien,aurinkoisia päiviä. Osa pereheestä jo poistunut mutta silti aina läsnä-
Kiitos kesä 2022, elokuussa jos olisi 2 vko vielä helteitä.
Saavuin 11v tauon jälkeen mökille, kuinka ihanaa täällä onkaan.Nyt olen pitkälle syksyyn, eka sienikin oli jo noussut.Kiitos sateiden.
Ja Saimaalla siis olen.
Helle ka kesämökillä
Anonyymi
2
318
Vastaukset
- Anonyymi
Niin loppui helteet...
- Anonyymi
Ka niinpäs loppuivat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark974806Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2054645"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1173134Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223097Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983013Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382288- 922231
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342193- 222148
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392075