Mistä amerikkalaishenkisestä ravintolasta on kyse

Anonyymi

Mielenkiintoinen tämä Kympin kuva: https://ibb.co/s5QSyjc

Senssukka Chiang Maissa asuvana voinee ystävällisesti kertoa vain vilkaisten noiden neljän t-paidan logoa, että mistä amerikkalaishenkisestä ravintolasta on kyse?
Varmastikin tietää tämän ilman, että 100 tuumaiselta kuvaa hammaslääkäri vaimolleen näyttää ja kysyy, että mitä noissa logoissa thaiksi lukee.

8)

6

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos mielenkiinnosta! Kuvan tienvarsiravintola on noin puolivälissä Chiang Mai cityn ja Mae Chaemin välissä, mutta suomalaiskaverin ravintola sijaitsee vanhassa kaupungissa kanavan sisäpuolella.

      Jokainen suomalainen motoristi joka on Pohjois-Thaimaassa ajellut prätkällä, tietää tämän paikan, vaan on eräs hammaslääkärin sulho nahkaliivimotoristi, joka ei tiedä https://ibb.co/nC6LTT6

      • Voin kertoa paikan nimen. Annoin Saaripasaselle aikaa googlailla, mutta ei hän löytänyt vaikka onkin mestarillinen sekä filosofiassa että yleistietämyksessä omien sanojensa mukaan.

        Kyseessähän on tietenkin legendaarinen Navasoung Resort Chiang Main provinssin Mae Chaemissa. Hessun, voisiko sanoa elämäntyö. Taitaa olla likemmäs 40 vuotta, kun mies paikan perusti jäätyään Thaimaahan Jallun lukijamatkalta.

        Jokainen suomalainen motoristi, joka Pohjois-Thaimaassa pyöräilee, tietää paikan.
        http://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/238150-Motoristin-taivas-on-pohjois-Thaimaassa/page2


      • Anonyymi
        20-10 kirjoitti:

        Voin kertoa paikan nimen. Annoin Saaripasaselle aikaa googlailla, mutta ei hän löytänyt vaikka onkin mestarillinen sekä filosofiassa että yleistietämyksessä omien sanojensa mukaan.

        Kyseessähän on tietenkin legendaarinen Navasoung Resort Chiang Main provinssin Mae Chaemissa. Hessun, voisiko sanoa elämäntyö. Taitaa olla likemmäs 40 vuotta, kun mies paikan perusti jäätyään Thaimaahan Jallun lukijamatkalta.

        Jokainen suomalainen motoristi, joka Pohjois-Thaimaassa pyöräilee, tietää paikan.
        http://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/238150-Motoristin-taivas-on-pohjois-Thaimaassa/page2

        Sensukka ei taida sitten olla "jokainen suomalainen motoristi", vaikka polvi maassa ajaa laatupyörällä peräkkäin vaimon ja pojan kanssa.


    • Anonyymi

      Finland Deer Bistro & Cafe

      • Ei ole Suomea mainittu siinä ravintolassa ja se on hänen rouvan nimissä. Pieniä lippuja liehuu kyllä oven yläpuolella jossa on Suomen, USA:n, Thaimaan ja muutaman muun maan liput.

        Sensukan terrorismin vuoksi en viitsi mainita ravintolan nimeä. Onpahan hälle kivaa puuhaa viikonlopun ratoksi! 8)


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      187
      17566
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3795
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      32
      1884
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1530
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      59
      1488
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      160
      1417
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1324
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1294
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1111
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      209
      1043
    Aihe