Mistä amerikkalaishenkisestä ravintolasta on kyse

Anonyymi

Mielenkiintoinen tämä Kympin kuva: https://ibb.co/s5QSyjc

Senssukka Chiang Maissa asuvana voinee ystävällisesti kertoa vain vilkaisten noiden neljän t-paidan logoa, että mistä amerikkalaishenkisestä ravintolasta on kyse?
Varmastikin tietää tämän ilman, että 100 tuumaiselta kuvaa hammaslääkäri vaimolleen näyttää ja kysyy, että mitä noissa logoissa thaiksi lukee.

8)

6

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos mielenkiinnosta! Kuvan tienvarsiravintola on noin puolivälissä Chiang Mai cityn ja Mae Chaemin välissä, mutta suomalaiskaverin ravintola sijaitsee vanhassa kaupungissa kanavan sisäpuolella.

      Jokainen suomalainen motoristi joka on Pohjois-Thaimaassa ajellut prätkällä, tietää tämän paikan, vaan on eräs hammaslääkärin sulho nahkaliivimotoristi, joka ei tiedä https://ibb.co/nC6LTT6

      • Voin kertoa paikan nimen. Annoin Saaripasaselle aikaa googlailla, mutta ei hän löytänyt vaikka onkin mestarillinen sekä filosofiassa että yleistietämyksessä omien sanojensa mukaan.

        Kyseessähän on tietenkin legendaarinen Navasoung Resort Chiang Main provinssin Mae Chaemissa. Hessun, voisiko sanoa elämäntyö. Taitaa olla likemmäs 40 vuotta, kun mies paikan perusti jäätyään Thaimaahan Jallun lukijamatkalta.

        Jokainen suomalainen motoristi, joka Pohjois-Thaimaassa pyöräilee, tietää paikan.
        http://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/238150-Motoristin-taivas-on-pohjois-Thaimaassa/page2


      • Anonyymi
        20-10 kirjoitti:

        Voin kertoa paikan nimen. Annoin Saaripasaselle aikaa googlailla, mutta ei hän löytänyt vaikka onkin mestarillinen sekä filosofiassa että yleistietämyksessä omien sanojensa mukaan.

        Kyseessähän on tietenkin legendaarinen Navasoung Resort Chiang Main provinssin Mae Chaemissa. Hessun, voisiko sanoa elämäntyö. Taitaa olla likemmäs 40 vuotta, kun mies paikan perusti jäätyään Thaimaahan Jallun lukijamatkalta.

        Jokainen suomalainen motoristi, joka Pohjois-Thaimaassa pyöräilee, tietää paikan.
        http://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/238150-Motoristin-taivas-on-pohjois-Thaimaassa/page2

        Sensukka ei taida sitten olla "jokainen suomalainen motoristi", vaikka polvi maassa ajaa laatupyörällä peräkkäin vaimon ja pojan kanssa.


    • Anonyymi

      Finland Deer Bistro & Cafe

      • Ei ole Suomea mainittu siinä ravintolassa ja se on hänen rouvan nimissä. Pieniä lippuja liehuu kyllä oven yläpuolella jossa on Suomen, USA:n, Thaimaan ja muutaman muun maan liput.

        Sensukan terrorismin vuoksi en viitsi mainita ravintolan nimeä. Onpahan hälle kivaa puuhaa viikonlopun ratoksi! 8)


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3750
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      176
      2946
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2926
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2411
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      362
      2190
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1870
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1565
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      28
      1390
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1378
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1352
    Aihe