Sähkön hinnan seuranta. MAHTAVAA

Anonyymi

10

1398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kiitokset

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuo kertoo siis porssisähkön hinnat, se taulukkohan on ollut iät ja ajat nähtävillä NordPool- sivustolla. Kuluttajan kulloinkin sähköstä maksama hinta on taas sitten eri asia jonka saa selville vain myyjiltä kysymällä.

    • Anonyymi

      No ketähän mahtaa kiinnostaa sähköpörssin tuntihinta, alvilla tai ilman.
      Ei kai kellään idiootilla enää ole tuntipörssisopimusta voimassa?

      • Anonyymi

        Hahaha ai että tulee olemaan tuntisähköllä kysyntää taas hetken päästä ja määräaikaisten omistajat itkee.


      • Anonyymi

        Niitähän nyt juuri tehdään. Jos on mahdollista seurata ja on öykyöpeli niin halvaksi tulee.


    • Anonyymi

      Ensinnäkin, tuo osoite on pelkkää v-uilua "tuulipukuja" kohtaan.

      Toisekseen, ei tulisi mieleenkään seurata pörssisähkön hintaa jostain harrastelijan tuulipuku-sivustolta, kun tieto löytyy ihan viralliseltakin sivustolta.

      • Anonyymi

        Kyllä tuolla tuulipuvussa ihan oikea hinta näyttää olevan, eipä siinä mitään. Ihmettelen vaan tällaisia herralle kiitos ja ylistys tästä sivusta - kirjoituksia, Hintatieto näkyy Findridin tai Nordpoolin sivustolla, ei tuon tuulipuvun ylläpitokaan sitä mistään muualta vetäise.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä tuolla tuulipuvussa ihan oikea hinta näyttää olevan, eipä siinä mitään. Ihmettelen vaan tällaisia herralle kiitos ja ylistys tästä sivusta - kirjoituksia, Hintatieto näkyy Findridin tai Nordpoolin sivustolla, ei tuon tuulipuvun ylläpitokaan sitä mistään muualta vetäise.

        Turhan sivuston tekijä vain haluaa markkinoida omaa sivuaan jotta saisi kävijöitä sinne. Eli useampi vastaus on aloittajan itsensä kirjoittamia.

        Ei kukaan kirjoita esim tällaista kommenttia:
        ” kiitos! tämä oli tosi hyödyllinen sivu! https://hinta.kakkapuku.fi
        *huom, nimi muutettu.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10511
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      141
      8774
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6067
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4268
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      53
      4227
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4070
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3719
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3179
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3107
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      67
      2955
    Aihe