Koiran kurinpito

Nuoresta pitäen kotonamme on ollut kova kurinpito, niin lapsia kun koiraa kohtaan. Kun olin pieni lapsi meillä oli toinen koira, mikä kuulemma lopetettiin koska se oli aika ärhäkkä mutta todellisuudessa luulen että sitä vain rääkättiin niin paljon. Nykyinen koira on nuorempana saanut kärsiä jonkin verran mutta tänä päivänä tilanne on ihan ok. Koira on iso ja sillä on ratsastettu, sen päällä on istuttu, koiraa on lyöty ja potkittu jos erimielisyyksiä tulee. Koiralle on myös juotettu alkoholia ja jätetty harjaamatta ja pesemättä pidempiä aikoja.

Onko muilla ollut samanlaisia kokemuksia? Mitä mieltä olette ja mitä olette tehneet asialle? Tosin ei enää mitään ongelmia ole mutta jäänyt mietityttämään ettei ehkä niin normaalia koiran kouluttamista.

0

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

        Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
        Nurmijärvi
        102
        4467
      2. Yleltä tyrmäävä uutinen

        Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
        Luterilaisuus
        382
        1197
      3. Missä mustasusi on?

        Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
        Ikävä
        186
        1052
      4. Pakko kertoa mies

        Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
        Ikävä
        109
        1032
      5. Sinä vain tulit elämääni

        Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
        Ikävä
        83
        913
      6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

        Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
        Ikävä
        47
        901
      7. Miten koskettaisit häntä?

        Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
        Ikävä
        64
        891
      8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

        Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
        Maailman menoa
        10
        847
      9. Mitä ajattelet

        Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
        Ikävä
        64
        846
      10. Onko se niin

        Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
        Ikävä
        64
        816
      Aihe