Tämä on mielestäni hyvä kyselytutkimusalusta https://attapoll.app/join/zaeia
Itse olen kokenut tämän toimivaksi ja kannattavaksi ja kyllä saa bonarit jokaisesta linkin kautta liittyneestä.
Teen myös chatissä lirjoitteluhommia ja siitä lisätietoa halukkaille säpolla, kerron mielelläni lisää ja rekryan ihmisiä, koska myös siitäkin hyödyn itsekkin. [email protected]
kyselytutkimuksia tai chattityötä
4
1349
Vastaukset
- Anonyymi
Minäkin suosittelen AttaPollia.
Kyselyihin osallistuminen on tietysti ilmaista, mutta hieman aikaa se kysyy.
Kyselyiden aiheet on ihan tavalliseen arkielämään liittyviä, kysely voi liittyä esim. suosikki ruokakauppaasi tai vaikkapa mielipiteisiisi eri aamiaismysleistä ja muroista.
Ittellä ollu nyt noin 1,5 kuukautta AttaPoll käytössä, ja sinä aikana oon nostanut keskimäärin 5 e viikossa. Tiedän AttaPollia pitempään käyttäneiden kuitenkin tienaavan vielä tätä enemmän. Ja palkkion saa halutessaan nimen omaan rahana, ei pelkästään lahjakortteina, kuten Yougovissa ja monilla muilla vastaavilla sivustoilla.
Kyselyt on suomeksi. Sovellus on itsessään englanniksi, mutta niin yksinkertainen, että perus enkun taidolla varmasti pärjää :)
Kertyneet palkkiot 3 eurosta ylöspäin voi kotiuttaa Paypaliin, siirto tapahtuu käytännössä heti pyynnön jälkeen. Paypalista rahat voi siirtää pankkitililleen.
Kutsu kamuja ja perhettä mukaan, tällöin saat 10 % siivun heidän vastaamiensa kyselyiden palkkioista.
Alla suosittelu linkkini, jonka kautta voit liittyä AttaPolliin:
https://attapoll.app/join/qvjkaEli siis moneenko kyselyyn suurinpiirtein vastasit jotta sait nostettua sen 5e?Paljonko meni aikaa?
- Anonyymi
SZLEG, koodilla 5€ bonus sovellukseen ja enemmän kuselyitä kun laittaa, ihan näin vinkiksi kaikille jotka tarvii nopeasti rahaa
- Anonyymi
https://attapoll.app/join/szleg
Tuosta linkistä kun liityt sovellukseen niin heti on tarjolla 10€ edestä kyselyitä ja jokaisesta kyselyistä 25€ enemmän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073025Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612353- 1212049
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1271733Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 671379
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233