Halpisoptikot

Anonyymi

Mikä siinä on, kun eivät osaa edes säätää laseja niin että ne istuvat päässä eivätkä paina? Todella surkea esitys. Ja erittäin yleistä.

5

151

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti virhe on tapahtunut jo kehysten valinnassa; liian pienet kehykset. Ei ne säätämällä isommaksi tule.
      Kuka valitsi kehykset?

      Itselläni on ollut elämän varrella ainakin 30 silmälasit. En muista, että yhdetkään lasit olisivat painaneet mistään. Pikemmin ovat väljiä. Mutta minulle on optikko aina valinnut muutamat sopivan kokoiset ja malliset kehykset, joista olen valinnut mieluisimmat. Ne on sitten säädetty tarkkaan juuri minulle.

    • Anonyymi

      Ammattitaidottomia, eivätkä uskalla oikeasti kunnolla koskea laseihin. Monen näkökyky sen verran huono kaikesta päätellen, että kannattaisi käydä oikealla optikolla näkö tarkistuttamassa.

    • Anonyymi

      Minulle laitettiin "autoilijan lasit" -1 liikaa.
      Minun nuoremmalle ja keskimmäiselle lapselee laitettiin sekottaen vasen ja oikea silmän lasit, peräti 2 kertaa 16 vuoden aikana.
      JA KYSEESSÄ OLI KALLIS OPTIKKO jonka vakuutus aina maksoi 1 v välein.

      18 v kun täyttivät, laseroitiin kaikkien 5 lapsen silmät.

    • Anonyymi

      Erittäin yleistä se voi olla, sillä itse en tiedä enkä tunne yhtään tapausta. Ai niin, minä käynkin kalliilla optikolla ja lähipiirini myös.

      Jos lasien kehykset painavat tai puristavat jostain, ne ovat liian pienet. Optikon olisi tietysti pitänyt tämä kertoa, sillä ei optikkokaan liian pieniä kehyksiä venyttää voi isoon päähän sopiviksi. Hyvä (kallis) optikko olisi tämän kertonut ja olisi valinnut sinulle isommat kehykset, joista muokkaamalla olisi tullut juuri sinulle sopivat.

      • Anonyymi

        Siis: Erittäin yleistä se EI voi olla...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      199
      6994
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2066
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1698
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1400
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1268
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      55
      1140
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1084
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1016
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      949
    Aihe