https://www.talouselama.fi/uutiset/te/048dc470-802e-42a4-89ad-47042252bf9c?ref=ampparit:0dea
pitkän aikavälin tuotto
Tehkää kestäviä autoja kuten toyota tekee! VW sekundaa ja saastekohua
9
180
Vastaukset
- Anonyymi
Katotaas montako Toyotaa on hengissä 34 vuoden ikäisenä ja 700 000 km ajettuna. Meillä vielä Volvo toimii moitteetta.
- Anonyymi
VW kestää korkeintaa 80000 km ja DSG pettää tai öljynsyönti alkaa
noo 10000e korjauksiin niin taas mennään - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
VW kestää korkeintaa 80000 km ja DSG pettää tai öljynsyönti alkaa
noo 10000e korjauksiin niin taas mennäänJo on sulla jutut ja toiveet. Hauskaa omapoika.
- Anonyymi
Suomessa VW:n autoilla ajetaan suurempia kilometrejä kuin Toyotalla ennen paalausta. Näin kertoo tilastot.
- Anonyymi
ainoa kestävä moottori 1.9 tdi?
- Anonyymi
Noin se bisnesmaailma toimii, välillä on nousua ja välillä laskua. Euroopassa on ollut suuri osapula ja sen takia tuotannossa kovia haasteita, eikä autoja saada ulos tyydyttämään suurta kysyntää. Malliston laaja uusiminen vie aikaa ja syö resursseja ja sekin vaikuttaa markkinoihin. Eli välillä mennään ylös ja välillä alas, kuten myös kaikilla aloilla.
- Anonyymi
asiakaspalvelusta on kysymys
- Anonyymi
Voi voi, kuinka vanha tuo saastekohu oikein on. Laatua on hyvää ollut jo vuosia. Jokaisella on aina välillä laadussa ongelmia, kuten mm. Toyotalla. Heilläkin on öljyä syöviä moottoreita, palavia autoja, ehkä pahin ruosteongelma koskaan, katkeavia pickuppeja, kuolemia aiheuttavia jarruongelmia, käynnistysongelmia jne....
Näin se vaan menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17310641Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510149Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077082Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325589- 1825283
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784416- 872982
- 1712885
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1212870Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662691