Grafiikka on aika karua mutta peli on omalla tavallaan viihdyttävä.
Kaikista isoin huono asia on piirtoetäisyys. Ohittaessa auto ilmestyy eteen 50 metrin päähän ja rakennuksia ilmestyy yhtäkkiä ympärille. Hyteistä ei näe kunnolla sivuille vaan edessä on kaiken maailman ikkunapalkkeja. Onnettomuuksia sattuukin eniten juuri näistä syistä. Lisäksi autoista on ilmeisesti otettu turbot pois koska ne ei kulje eikä kiihdy.
Jos ajaa auton perässä se jarruttelee ja hidastelee ilman syytä.
Jokin pelissä on silti viihdyttävää koska olen pelannut sitä useamman tunnin. Skenaariot olisi voineet olla mielenkiintoisempia ja niitä olisi voinut olla enemmän.
Bus driver simulator countryside arvostelu
Anonyymi
2
203
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäksi risteäviltä teiltä tulevat autot tekee samaa mitä inhoan myös oikeasti. Täysillä risteykseen ja lukkojarrutus viime hetkellä. En voi käsittää mitä tällaisen ihmisen päässä liikkuu kun monesti siinä kohtaa jonka päälle pysäävät on jalkakäytävä.
- Anonyymi
Kuskien tekoälyä ei ole. Ehkä se vaivaa tuota risteyskäyttäytymistäkin pelissä ja oikeasti. Kuskit ajavat päälle ja kolarin jos olet väärässä kohtaa. Eivät osaa jarruttaa tai väistää yhtään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161