Venäjän etuoikeutettu kansa

Anonyymi

Mielestäni näyttää sille, että Venäläiset pitävät itseään etuoikeutettuna kansana toisen maailmansodan Arjalaisten esikuvana (Natsisaksa ).
Putinin hallinnon läpinäkyvä politiikka on oman maan sisäisten vähemmistöjen tapattaminen Ukrainassa Ukrainalaisten kanssa.
Järkevää ja rationaalista.
Etuoikeutettu venäläinen eliitti voi huolettomasti jatkaa ja matkusta esim. Suomeen ja sieltä Eurooppaan ostoss- ja lomamatkoille.
Suomi on eliitin oikeutettu väylä.
Herätkää ihmiset, emme halua uutta Saksan Hitlerin (Putin) kaltaista todellisuudesta elävää maailman kuvaa.
Ette voi voittaa väkivallalla ja tuhota maapallon elämää. Meitä on Ukrainalaisten lisäksi paljon enemmän, kuin teitä Pahan valtiaita.
Voitte uskoa siihen tai sitten ei.

5

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep ja ihmettelen miksi Moskovaan ei ammuta tuhansia ohjuksia, niin loppuisi venäjän sairas touhu. Ei ne länimaille mahdamitään

    • Anonyymi

      Venäläiset ei ole ihmisiä. Venäläiset ovat epärehellisin örkkilauma maailmassa.

    • Anonyymi

      Venäjä on sairaan hallintokulttuurin kipeä jälkeläinen. Siellä on ollut 700 vuotta sadistiset hallitsijat ja kansa on muovautunut selviämään valehtelemalla ja väkivallalla. Eurooppa on päässyt näistä eroon vähän aikaisemmin. Putin jatka perinnettä ja eliitti tukee betonoidakseen miljoonavarkaudet.

    • Anonyymi

      Juuri näin.

      Harvardin yliopiston tutkimuksen mukaan(Johnson et al) ryssillä on 72 % ihmisen geeneistä.

    • Anonyymi

      Mielestäni näyttää sille, että Venäläiset pitävät itseään etuoikeutettuna kansana

      Länsi samassa tilanteessa kuin USA ennen japanilaisten Pearl Harboriin hyökkäystä.
      USA Kansa ei missään tapauksessa halunnut liittyä Euroopassa riehuvaan sotaan.
      Mutta taas ei mikään auttanut oli pakko taistella.
      Eurooppa on tasan samassa tilanteessa tänään, kukaan ei halua varsinkaan ydinsotaa,mutta ikävä kyllä sodat on valitettavasti käytävä kansojen lävitse.
      Historiallisesti Venäjä on ollut vääryydellä naapuriensa kimpussa aina, venäläinen ihminen ajattelee heillä olevan oikeus tappaa ja ryöstää naapurivaltion ihmisiä.
      Nyt kuin Venäjä on tuhonnut paljon parempaa sotakalustoaan Ukrainassa,olisi sopiva aika sotilas operaatiolle.
      Länsi vallat muodostaa sotilasliiton tarkoituksena hyökätä koko 8000 km pituudelta täydellä teholla Venäjälle noin satakertaisella aseistuksella venäjään verrattuna, irrallaan Natosta joka vain on pelkkä puolustusliitto ja näin ei voi osallistua sotaa.
      Kaikki ydinaseet ampumavalmiuteen,jos venäjä käyttää ydin asetta.
      Jatkossa mahdollisesti Moskova tunnetaan vetypommin tekemänä Moskova-järvenä.
      Ennen varsinaista hyökkäystä venäjää vaaditaan poistumaan täydellisesti Ukrainasta, palauttamaan saksalle Kaliningrad alueen, japanille 44 valtaamansa alueet.
      Kaikki Puolalta 40 luvulla anastetut alueet on myös palautettava, lisäksi kaikki länsi Euroopalta anastetut alueet on aiheettomine sotakorvausten kanssa palautettava korkoineen.
      Sotakorvauksia varten on venäjän luovutettava kaikki öljy ja kaasu aluetta pohjoisesta lännelle.
      Lisäksi Venäjä siirrettävä sotilaansa ja väestönsä näistä uusista rajoista 200 km itään.
      Jos edot ei sovi, alkaa ruutipalaa.
      Ydin aseet täyteen toiminta valmiuteen jos venäjä haluaa ydinsotaan niin tapellaan, mutta ensisijassa käytettäisiin tavanomaisia aseita.
      Kun venäjä ei hyväksy vaateita alkaa sota jossa länsivaltiot saavat alueita alusmaikseen 2000 kilometriä Uralilta itään ja lännessä vanha venäjänrajaan asti sen mukaan kuinka ovat sotaan osallistuneet.
      Venäläiset joita jää jäljelle ajetaan asumaan Siperia tundran paikkeille kiinan rajaa vasten,sinnehän he ovat aina vieneet viattomia ihmisiä muummuassa Baltiasta.




      The West in the same situation as the USA before the Japanese attack on Pearl Harbor.
      USA The people did not want to join the war raging in Europe in any case.
      But again nothing helped, I had to fight.
      Europe is in exactly the same situation today, nobody especially wants a nuclear war, but unfortunately, wars have to be waged through nations.
      Historically, Russia has always been wronged by its neighbors, Russian people think they have the right to kill and rob the people of the neighboring country.
      Now that Russia has destroyed its much better military equipment in Ukraine, it would be a good time for a military operation.
      The western powers form a military alliance with the purpose of attacking Russia with full power over the entire 8,000 km length, with about a hundred times more weaponry compared to Russia, apart from NATO, which is only a defense alliance and thus cannot participate in the war.
      All nuclear weapons ready to fire, if Russia uses a nuclear weapon.
      In the future, Moscow may be known as Lake Moscow made by the hydrogen bomb.
      Before the actual attack, Russia is required to leave Ukraine completely, to return the Kaliningrad region to Germany, and the 44 territories it occupied to Japan.
      All territories usurped from Poland in the 40s must also be returned, in addition, all territories usurped from Western Europe with unjustified war reparations must be returned with interest.
      For war reparations, Russia must hand over all oil and gas from the north to the west.
      In addition, Russia will move its soldiers and population 200 km east of these new borders.
      If the edot doesn't match, the gunpowder starts.
      Nuclear weapons at full operational readiness if Russia wants a nuclear war then we will fight, but conventional weapons would be used primarily.
      When Russia does not accept the demands, a war begins where the Western countries get territories 2000 kilometers east of the Urals and in the west up to the old Russian border, depending on how they have participated in the war.
      The Russians who remain are driven to live in the Siberian tundra near the Chinese border, because they have always taken innocent people from the Baltic states there.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4602
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1837
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1550
    4. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1016
    5. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      108
      1005
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1001
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      913
    8. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      842
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      45
      817
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      798
    Aihe